Pokój ucznia - najciekawsze propozycje

Urszula Markiewicz
10.08.2016 15:00
Wielkimi krokami nadchodzi szkoła. Co zrobić by nasze dziecko w nadchodzącym roku szkolnym czuło się bezpiecznie i komfortowo? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które pozwolą zamienić pokój ucznia w najlepsze miejsce do nauki i zabawy!

Pokój dla ucznia - na co zwrócić uwagę?

Nadchodzący rok szkolny to wytężony czas pracy naszego dziecka. Spędza ono wiele godzin w swoim pokoju, przygotowując się do sprawdzianów i kartkówek. Dlatego tak ważne jest, by wnętrze w którym przebywa było przestronne i jak najbardziej funkcjonalne, dopasowane do potrzeb. Szczególną uwagę możemy zwrócić na biurko, które pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała. Powinno mieć szerokość 80-90 cm i długość 120-160 cm, z zachowaniem miejsca na nogi, około 70 cm szerokości  i 60 głębokości.

Pokój dla ucznia - dodatkiPokój dla ucznia - dodatki Fot. Tumidei Fot. Tumidei

Aranżacja pokoju - dodatki

Komfortowe warunki pracy naszego dziecka, wiążą się także z posegregowaniem dodatków, ułatwiających odrabianie lekcji. Zadbajmy o przejrzyste zaplanowanie przestrzeni pokoju. Niech na biurku, nie pojawią się zbędne zeszyty i notatki. Na ścianie nad biurkiem możemy zainstalować tablicę korkową, która ułatwi plan pracy. Ważne są także pojemniki na flamastry, kredki czy ołówki.

Aranżacja pokoju ucznia.Aranżacja pokoju ucznia. Fot. Black Red White Fot. Black Red White

Krzesło - jak wybrać?

Przy urządzaniu pokoju ucznia ważne jest także, odpowiednio dobrane krzesło, korygujące postawę. Dobrze wyprofilowane siedzenie powinno posiadać podpórki pod łokcie, możliwość ustawienia kąta oparcia i zmianę wysokości. Musi być także stabilne i dopasowane do wzrostu naszego dziecka.

Aranżacje pokoju ucznia - krzesła.Aranżacje pokoju ucznia - krzesła. Fot. Black Red White Fot. Black Red White

Jeśli chcecie aby wasze dziecko posiadało komfortowe i bezpieczne miejsce pracy, zadbajcie o to już dziś! To najlepszy czas na zmiany przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Niech powrót do szkoły, będzie kojarzył się tylko z zadowoleniem ucznia. Poniżej przedstawiamy 18 dodatków, które zamienią pokój dziecka w niepowtarzalne miejsce do nauki!

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • fitagi

    0

    Ja znalazłam świetne meble do pokoju nastolatka w konsimo sklepie meblowym w poznaniu Meble są dobrej jakości i super wyglądają. W dodatku są mega pojemne i już tydzień po zakupie były u mnie w domu :) konsimo.pl - meeega polecam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX