Jak stworzyć miejsce do pracy w małym mieszkaniu?

Coraz większa część z nas przynosi pracę do domu lub pracuje zdalnie. Wygodne, funkcjonalne oraz uporządkowane miejsce do pracy jest podstawą, by dobrze wykonywać swoje zawodowe obowiązki. Stworzenie takiego miejsca na małym metrażu może być nie lada wyzwaniem. Jak stworzyć miejsce do pracy w małym mieszkaniu?

W sytuacji, gdy mamy dzieci w wieku szkolnym lub sami pracujemy zawodowo w domu miejsce do pracy jest niezbędne. Miejsce do pracy oraz jego aranżacja powinny być dopasowane do naszego stylu oraz funkcjonalne. Jak i gdzie urządzić nasz domowy biurowy kącik?

Mały gabinet

Mały gabinet w domuMały gabinet w domu Fot. Homebook Fot. Homebook

Biurko możemy ustawić w dowolnym miejscu w domu, jednak jeśli pracujemy w domu a metraż mieszkania na to pozwala warto przeznaczyć jedno pomieszczenie na zorganizowanie domowego biura. Przede wszystkim powinien być usytuowany w cichej części domu. Ważne jest oświetlenie, funkcjonalne meble: duże biurko, wygodne krzesło oraz piękne dodatki. Kolor ścian również jest istotny. W domowym gabinecie świetnie sprawdzą się delikatne szarości, jasne brązy oraz kolor biały i kremowy, co pozwoli zwiększyć naszą koncentrację.

Miejsce do pracy w salonie

Miejsce do pracy w salonieMiejsce do pracy w salonie Fot. Homebook Fot. Homebook

Biurko w salonie jest coraz częściej spotykanym meblem. Powinniśmy jednak zadbać o to by pasowało stylem do pozostałych mebli w salonie. Najlepiej będzie jeśli meble jak najmniej będą przypominały meble biurowe, powinny być one jasne. Biurko umiejscowione w salonie możemy oddzielić od pozostałej części pomieszczenia przesuwnymi drzwiami lub ruchomą ścianką. Salon zwykle jest centrum domowego życia, dlatego umieszczenie biurka w tym miejscu pozwala na pełną integrację z całą rodziną. Osoby, które wolą pracować w skupieniu i ciszy z całą pewnością powinny umiejscowić biurko w innej części mieszkania.

Biurko ze schowkiem

Biurko ze schowkiemBiurko ze schowkiem Fot. Homebook Fot. Homebook

Dzięki temu, że laptopy wyparły stacjonarne komputery potrzebujemy coraz mniej miejsca do pracy. Coraz częściej wystarczy nam lekkie biurko lub sam blat. Zbędne stają się regały z segregatorami oraz skoroszytami. Oryginalnym rozwiązaniem może się okazać zamocowany na mocnych zawiasach front wiszącej szafki, który do pracy otwieramy, a po jej skończeniu zamykamy chowając laptopa. To sprytne rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić sporo przestrzeni, która jest niezwykle ważna przy małym metrażu mieszkania.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.