Sypialnia na poddaszu - przytulna i funkcjonalna

Zaadaptowane poddasze to marzenie wielu posiadaczy własnego domu. Najczęściej kojarzy się z przytulnym wystrojem i mnóstwem zakamarków. Jest świetnym miejsce na sypialnię. Jak urządzić sypialnię na poddaszu by była przytulna i funkcjonalna?

Sypialnia jest bardzo prywatnym pomieszczeniem. Chcielibyśmy, aby zachwycała swoim wyglądem i oryginalnością. Jednak skosy nie ułatwiają zarządzania taką przestrzenią, dlatego warto zaplanować krok po kroku jej zagospodarowanie.

Pastelowa sypialnia na poddaszu

Pastelowa sypialnia na poddaszuPastelowa sypialnia na poddaszu Fot. Homebook Fot. Homebook

Jasno szary kolor w sypialni w połączeniu z białymi meblami to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o wystrój poddasza. Stworzy to nie tylko pastelową, ale i przepełnioną światłem przestrzeń, dzięki oknom zamontowanym w dachu. Modne turkusowe dodatki w postaci poduszek, narzuty czy pomalowanej w tym kolorze jednej ściany stworzą niepowtarzalną, relaksującą aranżację całej sypialni. Duża szafa umieszczona przy ścianie, na której nie ma skosu pozwoli pomieścić wszystkie elementy garderoby. Pod skosem możemy ustawić niższe meble lub wsunąć łóżko, a szary fotel idealnie skomponuje się z kolorem ścian.

Sypialnia z widokiem na niebo

Sypialnia z widokiem na nieboSypialnia z widokiem na niebo Fot. Homebook Fot. Homebook

W niektórych domach skos zaczyna się już od samej podłogi, jednak nie uniemożliwia to funkcjonalnego zagospodarowania sypialni na poddaszu. W takiej sytuacji warto zamontować duże okno dachowe, które wpuści na poddasze ogromną ilość światła. Dla wielbicieli podziwiania nocą gwiazd okaże się to wspaniałym rozwiązaniem. Ustawienie łóżka w pobliżu takiego okna pozwoli na oglądanie nieba przed snem, co da wrażenie spędzania nocy pod chmurką. Warto również zamontować w oknach rolety. W pobliżu łóżka wystarczy już tylko nieduży stolik nocny lub komoda. Całość stworzy z całą pewnością niepowtarzalną sypialnię.

Magia poddasza - sypialnia w drewnie

Sypialnia w drewnieSypialnia w drewnie Fot. Homebook Fot. Homebook

Urządzając sypialnię na poddaszu nie sposób nie urządzić jej w rustykalnym stylu, co wprowadzi romantyczny klimat oraz tajemniczość. Styl rustykalny uwielbia drewno i wspaniale skomponuje się z drewniana więźbą dachową. Wszystkie meble powinny być dostosowane do nachylenia sufitu. Ze względu na niecodzienny kształt ścian mebli nie powinno być za dużo. W zupełności wystarczy szafa, nieduża szafka nocna oraz duże łóżko z piękną ramą. Świetnym pomysłem będzie umieszczenie pięknego kufra z drewna lub wikliny, który pomieści mnóstwo skarbów i nada klimatu poddasza.

Sypialnia powinna być domową oazą spokoju. Ze względu na to, że to bardzo ustronne pomieszczenie warto skryć ją na poddaszu. Pięknie zaaranżowana pozwoli na odpoczynek po ciężkim dniu.

Marta Wierzbicka opowiada o swoim nowym mieszkaniu

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.