Ogród jesienią - jak o niego dbać?

Urszula Markiewicz
17.08.2016 14:00
Jesień to bardzo aktywny okres w naszym ogrodzie. Od tego jak przygotujemy go na przetrwanie zimy, zależy jego piękny wygląd wiosną. Dlatego ważne jest by wiedzieć jak pielęgnować ogród podczas tej pory roku. Poniżej prezentujemy kilka porad, dzięki którym ogród jesienią będzie odpowiednio zadbany.

Jesienne porządki - krok pierwszy

Podczas pielęgnowania ogrodu jesienią, nie zapomnijmy o usunięciu liści z kostki i trawnika. Pozostawione, mogą odbarwić kostkę na ścieżkach, a nie usunięte z trawy spowodują brak dostępu promieni słonecznych do podłoża. W wyniku tego trawa może zeschnąć, lub zgnić. Jeśli mamy mały ogród -użyjmy tradycyjnych grabi. Jednak w wypadku dużej powierzchni, zainwestujemy w specjalistyczne dmuchawy, które szybko i sprawnie oczyszczą nasz ogród.

Ogród jesienią - jak o niego dbać?Ogród jesienią - jak o niego dbać? Fot. shutterstock Fot. Shutterstock

Jesienne kwiaty - jak o nie zadbać?

Przy pracach w naszym ogrodzie, ważnym problemem jest także pielęgnacja kwiatów i przygotowanie ich do nadchodzącej zimy. Rośliny jednoroczne należy usunąć. Należy także wykopać te, które są niezimujące i zapewnić im odpowiednie warunki glebowe do przetrwania zimy. Nie zapomnijmy także o nawadnianiu podłoża. Choć jesień jest stosunkowo wilgotną porą roku, w naszym klimacie jednak rośliny kilkuletnie trzeba szczególnie podlewać, aby mogły pobierać wodę podczas, gdy ziemia będzie zmarznięta.

Aranżacje ogrodów - jakie dodatkiAranżacje ogrodów - jakie dodatki Fot. Archiwum E-ogrody Fot. Archiwum e-Ogrody

Trawnik - porady

Prace pielęgnacyjne w trakcie trwania jesieni, dotyczą także trawnika. Odpowiednio przygotowany do zimowej pory, będzie wyglądał pięknie podczas wiosny. Ostatnie koszenie murawy, możemy wykonać pod koniec października. Następnie należy oczyścić podłoże z liści i gałęzi.

Jakie dodatki do ogrodu?Jakie dodatki do ogrodu? Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Nadchodzi jesień, jeśli chcemy by nasz ogród zachwycał wiosną, zadbajmy o niego już dziś! Odpowiednio przygotowany do zimy, pozwoli cieszyć się pięknym wyglądem podczas pierwszych promieni słonecznych. Poniżej prezentujemy 18 praktycznych dodatków, którym ułatwią pielęgnację ogrodu jesienią.

Zobacz wideo
Więcej o: