Jak uporządkować przestrzeń w łazience?

Porządek w łazience nie jest prostą sprawą w czasach, gdy każdy ma mnóstwo ręczników, kremów, maseczek oraz innych kosmetyków. Jeśli domowników jest wielu, tym problem staje się trudniejszy do rozwiązania. Mimo wszystko jesteśmy w stanie uporządkować łazienkową przestrzeń. Jak to zrobić? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Zastawiona płynami do kąpieli wanna, umywalka pełna szczoteczek do zębów i past, półka pełna kremów nie wygląda rewelacyjnie. Jeśli przedmiotów ustawionych na wierzchu jest zbyt dużo, przestrzeń w naszej łazience kurczy się, dając wrażenie nieładu i braku harmonii. Ważne jest, by odpowiednio pochować przedmioty do codziennej pielęgnacji.

Szafka z lustrem

Szafki z lustrami do łazienkiSzafki z lustrami do łazienki Fot. Homebook Fot. Homebook

Lustro jest w łazience niezbędne. Ułatwi nam znacznie zarówno poranną jak i wieczorną pielęgnację. Lustra może ono optycznie powiększyć przestrzeń, co ważne jest szczególnie przy małej łazience. Gdy lustro jest połączone z szafką, możemy najpotrzebniejsze oraz najdrobniejsze kosmetyki mieć zawsze w zasięgu ręki. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć rozstawiania drobiazgów na umywalce lub widocznej półce. Szafka z lustrem nie musi być umieszczona jedynie nad umywalką. Dobrze będzie się prezentowała w każdym miejscu w łazience.

Funkcjonalne organizery do łazienki

Funkcjonalne organizery do łazienkiFunkcjonalne organizery do łazienki Fot. Elfa Fot. Elfa

Szminka, tusz do rzęs, puder, cienie - tych kilka drobiazgów do makijażu potrafi stworzyć niezły bałagan. Idealnie będzie przechowywać tego typu kosmetyki oraz akcesoria do makijażu w odpowiednich organizerach. Mają one przegródki i są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach. W sklepach znajdziemy mnóstwo rodzajów organizerów, np. stojaki na lakiery oraz odżywki do paznokci, koszyki wiklinowe, itp. Ładne organizery poprawią wystroju naszej łazienki i pozwolą zachować porządek - łatwiej będzie nam odnaleźć potrzebne w danym momencie przedmioty.

Pojemna szafa łazienkowa

Pojemne szafy łazienkowePojemne szafy łazienkowe Fot. Raumplus

Fot. Raumplus

Najwięcej miejsca w łazience zajmuje pralka. Idealnym rozwiązaniem będzie zabudowanie pralki w szafie. Zyskamy dzięki temu miejsce np. na ręczniki wszystkich domowników. W takiej szafie obok pralki możemy też ustawić duży kosz na pranie, a na wyższych półkach ustawić rzadziej używane kosmetyki oraz sprzęty codziennego użytku: maszynkę, suszarkę czy prostownicę do włosów.

Dostępnych jest również mnóstwo organizerów na wannę: będą doskonałym miejscem na żele i płyny do kąpieli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.