Jak urządzić garaż?

red
10.10.2018 12:20
Jak urządzić garaż? To pytanie spędza sen z powiek wielu z nas. Często nie zwracamy uwagi na to pomieszczenie, traktując je jako schowek na różne rzeczy. Jednak poza praktyczną stroną, garaż może być zadbany i przejrzysty - co ułatwi nam poruszanie się po nim. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które sprawią, że nasz garaż nie będzie miejscem rzeczy zaginionych.

Pomysł na garaż?

Garaż kojarzy nam się z miejscem, które ma być tylko praktyczne. Poza przechowywaniem w nim sprzętu sportowego, turystycznego czy ogrodniczego warto zwrócić uwagę na kilka innych funkcji. Często nie myślimy o nim jak o pomieszczeniu, które można ciekawie zaaranżować. Poza jego podstawowym charakterem, może być także miejscem dopasowanym do naszych potrzeb.

Fot. Homebook materiały partnera

Wielkość garażu - jak ją zaplanować?

Ważnym elementem, który trzeba wziąć pod uwagę przy aranżacji garażu, jest jego wielkość. Należy pamiętać, by wykorzystać przestrzeń w tym pomieszczeniu praktycznie, nie zostawiając zbędnego miejsca. Projektując garaż, architekci starają się funkcjonalnie zagospodarować pozostały metraż. Według przepisów stanowiska postojowe dla samochodów powinny mieć minimalnie 2,3 x 5 m. Oznacza to, że na daną przestrzeń można swobodnie wjechać samochodem i z niego wysiąść. Uniwersalny garaż powinien mieć 2,7 m szerokości i 5,5 długości.

Fot. Obi materiały partnera

Regały do garażu - wybór

Wyposażaniem garażu często stają się nieużywane już przez nas meble. Prostym i wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie tam starych półek czy regałów, które mogą jeszcze posłużyć. Jednak w nieogrzewanym pomieszczeniu takie meble mogą się szybko zniszczyć, a oszczędność będzie tylko pozorna. Przy wyborze regałów do garażu warto zainwestować w te wykonane z metalu, odporne na warunki atmosferyczne. Ciekawym rozwiązaniem będą meble magazynowe, zrobione z ocynkowanej stali.

Fot. Homebook, materiały producenta

W garażu nie powinno też zabraknąć umywalki.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Tomasz Dudek

    0

    Do garażu idealnie sprawdzają się pudełka warsztatowe, kuwetki i organizery, ponieważ pomagają w dobrej organizacji i w porządku na miejscu pracy. Bardzo dobre jakościowo pudełka oferuje q-box.pI. Zamawiałem i służą mi już długi czas bez żadnych widocznych śladów użytkowania.

  • kawi1974

    0

    Przyznam że nie bawiłem się w bardziej wyrafinowane rozwiązania i postawiłem na haki garażowe. Zamówiłem kilka sztuk na e-Armet.pl i powiem że już tylko to pozwala znacznie ułatwić uporządkowanie garażu. Sporo da się na nich powiesić z rowerami włącznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX