Kolorowe i pełne energii mieszkanie we Wrocławiu

Urządzenie małego mieszkania to bardzo duże wyzwanie. Przed taki właśnie stanęła pani Małgosia z Wrocławia. Jakie meble i dodatki wybrała, by mieszkanie było kolorowe i nowoczesne?

Pani Małgosia z Wrocławia zdecydowała się na zakup własnego mieszkania. Udało jej się kupić niedużą kawalerkę o podłużnym kształcie. Niestety, mieszkanie oświetlone było tylko jednym dużym oknem.

Właścicielka wymarzyła sobie, by mieszkanie było jasne, podzielone na strefy, a meble były funkcjonalnie ustawione. Ze względu na małą powierzchnię kolorem przewodnim stał się kolor biały, natomiast wprowadzenie pomarańczowych dodatków sprawiło, że mieszkanie stało się kolorowe i pełne energii. Wszystkie strefy kawalerki spójnie współgrają ze sobą kolorystycznie, a całość spełnia oczekiwania pani Małgosi.

Mała sypialnia

Sypialnia w kolorowym mieszkaniuSypialnia w kolorowym mieszkaniu Fot. Marcin Olivia Soto / Lemur Architekci

Fot. Marcin Olivia Soto / Lemur Architekci

W sypialni ustawiono duże, wygodne łóżko, szafę oraz niedużą komodę.  Stojąca lampa oświetla niedużą strefę, natomiast kolorowe poduszki ułożone na łóżku dodadzą charakteru i energii. Puszysty koc w brązowym kolorze świetnie posłużył jako narzuta na łóżko.

Jedyne okno w mieszkaniu znajduje się w sypialni, przez co nie można było odgrodzić sypialni standardowymi drzwiami od reszty mieszkania. Idealnym rozwiązaniem okazała się przesuwna, ażurowa ściana.

Pokój dzienny połączony z kuchnią

Pokój dzienny połączony z kuchniąPokój dzienny połączony z kuchnią Fot. Marcin Olivia Soto / Lemur Architekci Fot. Marcin Olivia Soto / Lemur Architekci

W pokoju dziennym nie zabrakło białej kanapy (z żółtymi i ciemno szarymi poduszkami_ oraz idealnie do niej pasującego stolika kawowego. Na komodzie został ustawiony telewizor. Strzałem w dziesiątkę okazał się nieduży dywan w odcieniach szarości, który nie zakrywa ładnej podłogi, a pozwala uniknąć zarysowań na drewnie. Pomieszczenie oświetla duża, stojąca, regulowana lampa.

Z kuchni bije mnóstwo pozytywnej energii. Meble pozostają w białej tonacji, jednak wprowadzenie pomarańczowych dodatków w postaci pasów na ścianach oraz suficie diametralnie zmieniają cały wygląd pomieszczenia. Pomarańczowa doniczka jest bardzo małym, ale pięknym akcentem. Blat oddzielający kuchnię od pokoju dziennego, tworzy nieduża jadalnię. Dobrano do niego wysokie stołki.

Mała łazienka

Mała łazienkaMała łazienka Fot. Marcin Olivia Soto / Lemur Architekci Fot. Marcin Olivia Soto / Lemur Architekci

Łazienka pomimo swojego rozmiaru również harmonizuje się odcieniami z całością mieszkania. Umywalka z białą szafką pozwoliła zachować uporządkowaną przestrzeń w łazience i uniknąć przechowywania kosmetyków na wierzchu. Żółte ręczniki oraz akcesoria łazienkowe w odcieniach czerwieni ożywiły białe wnętrze. Zdecydowano się na kabinę prysznicową.

Mimo niedużego metrażu, w mieszkaniu udało się pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty. . Kawalerka jest wspaniale oświetlona. Lampy stojące, reflektory w kuchni, podświetlane lustro w łazience, pozwalają regulować światło w każdej części mieszkania (pomimo tylko jednego okna)

Pani Małgosia z Wrocławia ma ładne i funkcjonalne mieszkanie. Brawo!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.