Jak odnowić kuchnię? 3 praktyczne sposoby

Urszula Markiewicz
23.08.2016 15:00
Jak odnowić kuchnię? To pytanie, które spędza sen z powiek większości z nas. Dobrze dobrane dodatki dodadzą naszemu pomieszczeniu niepowtarzalnego i świeżego klimatu. Meble, kolor ścian, dobrze dobrane płytki - wszystko ma znaczenie. Poniżej przedstawiamy 3 praktyczne sposoby, dzięki którym nasza kuchnia zyska nowy wygląd!

Jak odnowić stare meble kuchenne?

Pierwszy i praktyczny sposób na odświeżenie naszego pomieszczenia to odnowienie starych mebli kuchennych. Zamiast kupna nowych szafek, regałów czy półek warto zainwestować czas w kreatywne przerobienie mebli. Możemy wykorzystać motywy folkowe czy rustykalne. Praktycznym pomysłem jest przemalowane mebli na konkretny kolor - kuchnia  w bieli to ponadczasowe rozwiązanie. możemy  bez problemu dobrać do niej wyraziste dodatki.

Jak odnowić kuchnię?Jak odnowić kuchnię? Fot. architetto.pl Fot. architetto.pl

Płytki i fugi - co z nimi zrobić?

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w polskiej kuchni są płytki zamieszczone nad kuchennym blatem. Czyste i zadbane zwracają uwagę, jednak zabrudzone i zniszczone są powodem by jak najszybciej je wymienić. Przez co kuchnia sprawia wrażenie jakby miała nadawać się tylko do remontu. Prostym i wygodnym rozwiązaniem jest pomalowanie ich farbą renowacyjną. Materiały przeznaczone do malowania płytek są trwałe i odporne na wilgoć i zabrudzenia.

Jak urządzić kuchnię?Jak urządzić kuchnię? Fot. Sylwester Rejmer Fot. Sylwester Rejmer

Remont kuchni

Podczas remontu kuchni warto zwrócić uwagę na praktyczne dodatki, które stanowią o tym czy będziemy czuć się dobrze w naszym pomieszczeniu. Nieodłączny element każdej kuchni to kontakty, jednak często są umieszczone w widocznych miejscach kuchni - co nie wygląda ładnie. Warto ukryć je pod górnymi półkami czy w blacie. Jeśli posiadamy tradycyjne meble to warto ich uchwyty zamienić np. na gałki ceramiczne pokryte ręcznie malowanymi wzorami.

Kuchnia odnowienieKuchnia odnowienie Fot. Leo Zappert Fot. Leo Zappert

Jeśli chcemy by nasza kuchnia była odnowiona praktycznie i stylowo, warto zająć się tym już dziś! Rynek wnętrzarski ma wiele ciekawych dodatków, które odświeżą jej wygląd Nic prostszego! Poniżej prezentujemy listą 18 praktycznych rzeczy, które będą pasowały do każdej kuchni.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • kiteczka_78

    0

    Ja polecam gorąco pomyśleć o własnych potrzebach i nie dać się zwariować. Bardzo lubię nowoczesne i klimatyczne wnętrza. Taki efekt u siebie osiągnęłam dzięki pięknemu i eleganckiemu AGD z firmy Kernau, serdecznie polecam!

  • gustovna

    0

    Czasem nie potrzebny jest mega gruntowny remont, zdarza się, że zamiats kucia ścian, wymiany płytek etc. starczy kupić jakieś zabawne dodatki i od razu widać odmianę. Polecam tutaj skorzystać z inspiracji: globalo.pl/portfolios/serina-60-3-black/ ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX