Jak urządzić gabinet w domu?

Jak urządzić gabinet w domu? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Choć dom jest miejscem, gdzie głównie wypoczywamy czasem służy nam jako miejsce do pracy. Dlatego też, urządzając gabinet należy pamiętać, by jego wystrój ułatwiał koncentrację i dodawał energii! Poniżej przedstawiamy praktyczne rady, jak zaaranżować gabinet, by był nie tylko stylowy, ale także praktyczny i dostosowany do naszych potrzeb!

Jak urządzić gabinet w domu? Podpowiadamy!

Dom to dla zdecydowanej większości oaza spokoju i miejsce na odpoczynek i regenerację po ciężkim dniu. Nic dziwnego, że przykładamy tak dużą wagę do jego wystroju. Zdarza się jednak, że również w domu musimy wypełniać zawodowe obowiązki i najzwyczajniej w świecie... pracować! Wtedy też, najlepiej przeznaczyć jedno pomieszczenie na gabinet. W ten sposób, łatwiej będzie podzielić czas na odpoczynek i relaks od pracy. Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, gabinet należy urządzić tak, by był nie tylko funkcjonalny, ale także stylowy i modny!

Jak urządzić gabinet w domu?Jak urządzić gabinet w domu? fot. serwis prasowy Almi Decor fot. serwis prasowy Almi Decor

Gabinet w domu - pomysły na aranżację

Urządzając gabinet warto pamiętać, że aby stworzyć wyjątkowe miejsce do pracy nie wystarczy biurko i fotel na kółkach. Ważne są także takie elementy jak stół, szafa czy obraz. Dzięki temu wnętrza gabinetu będą bardziej przytulne i klimatyczne! Ważną rolę w gabinecie odgrywa oświetlenie  - lampa stołowa oraz podłogowa nie tylko wprowadzi do pomieszczenia więcej światła, ale także wspaniale udekoruje wnętrza gabinetu.

Jak urządzić gabinet w domu?Jak urządzić gabinet w domu? fot. serwis prasowy Cattelan Italia/Interstyle fot. serwis prasowy Cattelan Italia/Interstyle

Gabinet w domu - zainspiruj się!

Aby nasz gabinet był stylowy, a jednocześnie praktyczny i funkcjonalny warto pamiętać o doborze odpowiednich kolorów. W pomieszczeniu przeznaczonym do pracy intelektualnej lepiej unikać intensywnych, mocnych barw, które mogłyby rozpraszać uwagę. W gabinecie najlepiej sprawdzą się spokojne, stonowane kolory, takie jak beże, błękity lub szarości. Warto także pomalować ściany na jednolity kolor, ułatwi to koncentrację i pozwoli skupić się na obowiązkach!

Jak urządzić gabinet w domu?Jak urządzić gabinet w domu? Fot. Michal Mutor Fot. Michal Mutor

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.