Aranżacja mieszkania w przedwojennej kamienicy w Zielonej Górze

Martyna Trębacz
26.08.2016 18:00
Małe mieszkanie w przedwojennej kamienicy w Zielonej Górze to przykład na to, że nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć stylowe i wyjątkowe wnętrza. Otwarta przestrzeń, naturalne światło, dębowy parkiet i gipsowe sztukaterie to tylko kilka z wielu rozwiązań wykorzystywanych w tym mieszkaniu. Dzięki temu wydaje się ono większe i bardziej przestronne!

Małe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - kuchnia

Nawet przy niewielkim metrażu można stworzyć wyjątkowe i klimatyczne wnętrza. Dowodem na to jest 36 metrowe mieszkanie, położone w przedwojennej kamienicy w Zielonej Górze. Na tak niewielkim metrażu trzeba zadbać o każdy szczegół, wykorzystując wszystkie atuty wnętrza. Aby mieszkanie sprawiało wrażenie większego, kuchnia połączona jest z salonem. Dodatkowo, na frontach kuchni zamontowano lustra, które sprawiają, że mieszkanie wydaje się bardzie przestronne. Świetnym rozwiązaniem są jasne kolory, które nie tylko rozjaśniają wnętrza, ale także optycznie je powiększają. Wyjątkowy charakter kuchni tworzą rzeźbione gipsowe sztukaterie, które znajdują się na ścianach i suficie. Element ten jest bardzo charakterystyczny dla starych kamienic w połączeniu z nowoczesną zabudową kuchni tworzy wyjątkowy i niepowtarzalny charakter!

Małe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - kuchniaMałe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - kuchnia fot. Krzysztof Strażyński STUDIO kuchniaa fot. Krzysztof Strażyński STUDIO kuchniaa

Małe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - salon

W przypadku mieszkania o nie wielkim metrażu świetnym pomysłem jest wykorzystanie naturalnego światła, które sprawi, że wnętrza będą sprawiały wrażenie większych. Na środku salonu jest czarny, rozkładany stół i krzesła, który jednocześnie pełni rolę stołu kuchennego. W salonie widać wyraźnie strefę odpoczynku - beżowa kanapa i kawowy stolik świetnie oddaje charakter tego miejsca. Całość dopełnia dywan z bydlęcej skóry w czarnym kolorze, które znakomicie komponuje się na tle jasnych mebli. Dzięki takim rozwiązaniom nawet niewielkie mieszkanie będzie wyglądało przestronnie i stylowo!

Małe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - salonMałe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - salon fot. Krzysztof Strażyński STUDIO salon fot. Krzysztof Strażyński STUDIO salon

Małe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - sypialnia

Aranżacja sypialni o małych rozmiarach nie jest łatwym zadaniem. Jednak nawet niewielką sypialnię można urządzić stylowo i z pomysłem! W zielonogórskim mieszkaniu sypialnia schowana jest za ażurowymi drzwiami, jednak mimo niewielkiej przestrzeni jest przytulna i klimatyczna. Znajduje się w niej duże, błękitne łóżko, oraz utrzymane w podobnym kolorze obrazy i poduszki, które ocieplają wnętrza sypialni, tworząc jej wyjątkowy charakter i klimat.

Małe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - sypialniaMałe mieszkanie w przedwojennej kamienicy - sypialnia fot. Krzysztof Strażyński STUDIO sypialnia fot. Krzysztof Strażyński STUDIO sypialnia

Marzy Ci się mieszkanie urządzone w podobnym stylu? Jesteś właścicielem mieszkania o podobnej powierzchni i nie wiesz jak je urządzić? Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy propozycję 18 produktów, które sprawią, że Twoje wnętrza będą wyglądały wyjątkowo i stylowo!

Zobacz wideo
Więcej o: