Lampy - najmodniejsze modele [WYBÓR REDAKCJI]

Dobrze dobrane oświetlenie, potrafi "wymodelować" każde pomieszczenie. Sączące się dyskretnie światło wprowadzi do mieszkania przytulny klimat, a podobne do światła dziennego będzie sprzyjać efektywnej pracy i naucz. Jak wybrać odpowiednią lampę na lata? Co jest teraz modne? Sprawdzamy!

Trójnogi, czyli lampy na trzech drewnianych nogach

Skandynawski styl urządzania wnętrz, bardzo dobrze przyjął się w "kraju nad Wisłą" i nic nie wskazuje na to, że ta moda szybko nas opuści. W ostatnim czasie niezwykle popularne są lampy na trzech drewnianych nogach (zarówno duże, podłogowe jak i te mniejsze - np. lampki nocne). Na czym polega fenomen "trójnogów"? Lampy te są uniwersalne - znakomicie sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w pokoju dziecka. Pasują też do wnętrz, urządzonych praktycznie w każdym stylu - nowoczesnych, skandynawskich jak i tych bardziej klasycznych.

Lampa trójnógLampa trójnóg Fot. lilianshouse.com Fot. lilianshouse.com

Moc kolorowych abażurów

Szukasz lampy? W tym sezonie najmodniejsze są lampy z kolorowymi abażurami. Myślicie, że takie lampy zarezerwowane są wyłącznie do pokoju dzieci? Nic bardziej mylnego! Kolorowe nadruki wprowadzą do wnętrza dużo radości. W stonowanym wnętrzu, będą świetnym akcentem.  Wybierajcie abażury z nadrukami UV - wytrzymałymi i odpornymi na blaknięcie. Będziecie cieszyć się nimi długie lata! Zgaszone lampy będą prezentowały się pięknie, a po zapaleniu światła wzory będą jeszcze bardziej wyeksponowane.

Kolorowe abażuryKolorowe abażury Fot. notonthehighstreet.com Fot. notonthehighstreet.com

Czerń zawsze w modzie

Moda na czerń nie opuszcza nas od lat. Na szczęście mamy w czym wybierać! Modne są zwłaszcza czarne "pałacowe" żyrandole. Zazwyczaj wieszamy je w salonie, ale znakomicie odnajdą się także w... łazience. Jeśli wolimy coś bardziej klasycznego i uniwersalnego, postawmy na lampę wiszącą z czarnym abażurem.

Modny czarny żyrandolModny czarny żyrandol Fot. homerical.com Fot. homerical.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.