Pokaż nam jak śpisz, powiemy Ci kim jesteś! - materace z polskich sklepów

Śpisz na brzuchu? Zwijasz się "w kłębek"? Zajmujesz całe łóżko, śpiąc "na rozgwiazdę"? Pozycja w jakiej śpimy, dużo mówi o naszym charakterze.

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że pozycja w jakiej śpisz, zdradza cechy twojego charakteru. Nieistotny jest fakt, w jakiej pozycji ułożymy się wieczorem. Ciekawe staje się to, jaką pozycję przybiera nasze ciało po zapadnięciu w sen, ponieważ robimy to nieświadomie - nie jesteśmy w stanie tym sterować.

1. Śpisz na brzuchu

Spanie na brzuchuSpanie na brzuchu Fot. Shutterstock, CC0 Public Domain Fot. Shutterstock, CC0 Public Domain

Spanie na brzuchu może przybierać różne formy. Jeśli śpisz na brzuchu, chowając ręce pod siebie, z całą pewnością uwielbiasz się bawić, imprezować i spotykać z innymi ludźmi. Świadczy to również o tym, że bardzo szybko i spontanicznie podejmujesz decyzje. Oprócz tego jesteś osobą nerwową, która źle znosi krytykę na swój temat.

Jeśli śpisz na brzuchu umieszczając ręce po bokach głowy, należysz do 6,5% osób, które są bardzo śmiałe i towarzyskie, a wysłuchiwanie tego, co mają im do powiedzenia inni ludzie, to dla nich czysta przyjemność. Okazuje się, że w pozycji na brzuchu śpi najmniej osób.

2. Śpisz "na plecach"

Spanie na plecachSpanie na plecach Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Spanie płasko na plecach jest określane również jako pozycja żołnierska, ponieważ przybieramy wtedy pozycję stojącego na baczność wojskowego. Śpiący na plecach cenią sobie porządek oraz spokój, niejednokrotnie stawiając sobie wysokie wymagania i wybierając autorytety.

Osoby śpiące na plecach najczęściej mają realistyczne sny, które dotyczą życia codziennego. Na plecach najczęściej śpią niemowlęta, ale i również dorośli. Osoby z tej grupy są niezwykle przyjazne, współczujące oraz optymistycznie nastawione do otoczenia.

3. Śpisz "na rozgwiazdę"

Pozycja na rozgwiazdęPozycja na rozgwiazdę Fot. Shutterstock, CC0 Public Domain Fot. Shutterstock, CC0 Public Domain

Pozycja rozgwiazdy polega na ułożeniu się na plecach, rozłożeniu rąk po bokach ciała oraz rozstawieniu nóg. To sugeruje, że jest się bardzo otwartym. Śpiący w tej pozycji wolą jednak pozostać w cieniu, są skromni, odrobinę nieśmiali i niepewni, nie lubią zwracać na siebie uwagi. Oprócz tego są świetnymi słuchaczami. Bliscy są dla nich najważniejsi, dlatego są w stanie poświęcić wszystko, by biec im z pomocą. Mimo wszystko nie zależy im na osiąganiu profitów - największą satysfakcję daje im fakt, że sumiennie wykonali swoje obowiązki.

4. Śpisz w pozycji embrionalnej

Pozycja embrionalnaPozycja embrionalna Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

W pozycji embrionalnej (zwanej również płodową) zasypia prawie każde małe dziecko, dlatego jest tak bardzo popularna. Ludzie tak zasypiający chcą w ten sposób powrócić do czasów dzieciństwa i zagwarantować sobie poczucie bezpieczeństwa.

Według badań ludzie zasypiający w tej pozycji są bardzo wrażliwi oraz potrzebują czasu, by nawiązać kontakt towarzyski z innymi ludźmi. Są też bardzo zorganizowani i sumienni. Ze względu na swoją wrażliwość zamykają się w skorupie a do innych osób podchodzą z dystansem; nie lubią opowiadać o swoim życiu prywatnym, otwierają się jedynie przed zaufanymi przyjaciółmi. Pozycja embrionalna wyraża niepewność siebie oraz brak poczucia bezpieczeństwa. Śpiący w tej pozycji sprawiają w życiu realnym wrażenie osób twardych i opanowanych, jednak są bardzo wrażliwi i empatyczni.

5. Śpisz "na boku"

Spanie w pozycji na bokuSpanie w pozycji na boku Fot. Shutterstock, CC0 Public Domain Fot. Shutterstock, CC0 Public Domain

Spanie na boku przybiera różne postacie. Osoby, które śpią z rękoma wyciągniętymi jak do przytulenia, są podejrzliwe, wszędzie doszukują się oszustwa i podstępu. Zgięcie nóg, wygięcie kręgosłupa w łuk i trzymanie rąk koło twarzy również są oznaką podejrzliwości, czasami nawet cynizmu. Bardzo często podejmują decyzje w niezwykle wolnym tempie, są uparte i niełatwo ich przekonać do zmiany.

Wszyscy miłośnicy spania na boku są duszami towarzystwa, otwartymi na wyzwania i odważnie patrzącymi na życie. Mają luźne podejście do życia, nie lubią zmian, ale są gotowi pokonywać trudności spotykane na swojej drodze.

Jako że ludzka natura nie ma granic, istnieje również wiele innych pozycji, w jakich śpimy. Do interpretacji naszej osobowości powinniśmy brać pod uwagę pozycję, w jakiej śpimy, a nie zasypiamy. Nie jesteśmy w stanie skontrolować swojego ułożenia, dlatego warto zapytać kogoś bliskiego, jakie ułożenie przyjmuje nasze ciało.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.