Jesienna aranżacja balkonu

Aura za oknem stopniowo się zmienia. Mimo to balkon jesienią również może zachwycać kolorowymi kwiatami. Do jesiennej aranżacji balkonu najlepiej sprawdzą się wrzosy oraz astry. Jak stworzyć jesienną aranżację na naszym balkonie? O tym w naszym artykule!

Jesienią nasz balkon powinien prezentować się równie dobrze jak latem. Żywe kwiaty i warzywa w doniczkach z całą pewnością poprawią nasz humor, gdy za oknem będzie szaro i ponuro.

Atrakcyjny balkon

Atrakcyjny balkon jesieniąAtrakcyjny balkon jesienią Fot. Appo Projekt Fot. Appo Projekt

Balkon jesienią wcale nie musi być smutny. Powinniśmy wybrać odpowiednie do tej pory roku kwiaty. Astry, wrzosy, chryzantemy będą strzałem w dziesiątkę. Te kwitnące rośliny sprawią, że nasz balkon zarumieni się kolorami jesieni: żółcią, czerwienią, kolorem pomarańczowym oraz bordowym. Posadzone  w ładnych doniczkach lub skrzynkach zachwycą naszych sąsiadów. Doskonałą ozdobą będą również jesienne owoce: śliwki, żurawina, pigwa oraz warzywa, takie jak dynie, cukinie czy papryki.

Kiedy dopisze słoneczna pogoda przyda się kolorowy fotel o nietypowym kształcie. Powoli to spędzać urocze popołudnia z kubkiem ulubionego napoju w ręku i cieszyć się ostatnimi promykami słońca. Świetnym pomysłem będą latarenki, które oświetlą balkon podczas ciepłych jesiennych wieczorów.

Gdy pogoda na dworze stanie się późno jesienna warto również zadbać o ciepłe okrycie naszego balkonu w postaci chochołów. Są to  osłony ze słomianej maty, które należy zawijać wokół roślin i dekoracyjnie uformować w dowolny kształt.

Jesienne astry

Jesienne astryJesienne astry Fot. Appo Projekt / Flora Dianat Fot. Appo Projekt / Flora Dianat

Chętnie wykorzystywanymi roślinami do balkonowej aranżacji stały się astry. Kwitną mnóstwem pięknych, drobnych kwiatów od końca sierpnia nawet do pierwszych przymrozków. Zachwycają barwami od różu poprzez fiolet, aż do odcieni niebieskiego. Astry potrzebują żyznej gleby i dobrze nasłonecznionego stanowiska. Przy uprawie tych roślin na balkonie należy pamiętać, że ich korzenie są bardzo wrażliwe na przesuszenie, dlatego powinniśmy je regularnie nawadniać. W doniczkach konieczne są otwory, które pozwolą na odpływanie nadmiaru wody.

Balkon we wrzosach

Balkon we wrzosachBalkon we wrzosach Fot. mylittlewhitehome.blogspot.com Fot. mylittlewhitehome.blogspot.com

W jesiennej aranżacji balkonu nie może zabraknąć wrzosów. To hit każdej jesieni, ponieważ w tym okresie dostępna jest szeroka oferta tych krzewinek. Ich wspaniały wygląd: odcienie różu, purpury, śnieżnej bieli i wielość odmian pozwolą stworzyć niepowtarzalne kwiatowe kompozycje. Wrzosy osiągają rozmiary maksymalnie 30 cm wysokości. Największą zaletą jest fakt, że nie wymagają szczególnie dużo pielęgnacji. Należy je jedynie regularnie podlewać, by miały wilgotną ziemię i stały w nasłonecznionym miejscu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.