Oświetlenie łazienkowe - praktyczne i designerskie lampy łazienkowe

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie bardzo często sztuczne światło musi zastąpić naturalne oświetlenie. Wybierając lampę, powinniśmy zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy. Obecnie lampy spełniają funkcję nie tylko oświetlenia, ale również doskonałej dekoracji wnętrza. Doradzamy, jak wybrać praktyczne i efektowne oświetlenie do łazienki.

Lustro z oświetleniem

Lustro z oświetleniemLustro z oświetleniem Fot. Homebook Fot. Homebook

Lustro jest niezbędne w każdej łazience - korzystamy z niego kilka razy dziennie. Dopełnieniem lustra jest odpowiednie oświetlenie, które ułatwi codzienną kosmetykę. Ze względu na to, że łazienki to zwykle nieduże pomieszczenia bez okien, montujemy oświetlenie na suficie a także kinkiety. Z całą pewnością w takim układzie dużo lepiej sprawdzi się podświetlane lustro z diodami LED. W wielu sklepach możliwy jest wybór barwy światła okalającego lustro.

Przy wyborze oświetlenia lustra powinniśmy pamiętać, aby równomiernie oświetlało ono twarz. Zamontowanie w łazience lustra z podświetleniem pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie. Dodatkowo stanie się ono jaśniejsze. Coraz częściej spotykane są również szafki, w których zamontowany jest panel oświetleniowy.

Nastrojowe oświetlenie łazienki

Nastrojowe oświetlenie łazienkoweNastrojowe oświetlenie łazienkowe Fot. Homebook Fot. Homebook

Po ciężkim dniu relaks w łazience to świetny pomysł. Relaksująca gorąca kąpiel lub prysznic sprawi mnóstwo przyjemności, jeśli będzie miała odpowiednią oprawę w postaci designerskiego oświetlenia. Doskonale sprawdzą się w tej roli lampy zamontowane nad wanną, dające delikatne światło. Dobrym rozwiązaniem są też kinkiety, które kierują światło do góry.

Nowoczesnym akcentem jest oświetlenie podłogowe, które w aranżacji łazienki zagwarantuje niesamowity efekt. Najbardziej praktyczne będą lampy LED-owe, które są odporniejsze na wilgoć.

Mając w łazience wannę, warto ustawić w niej świeczki na specjalnych podstawkach, które wprowadzą romantyczny klimat podczas wieczornego relaksu.

Lampy i kinkiety nad lustro

Lampy i kinkiety łazienkoweLampy i kinkiety łazienkowe Fot. Homebook Fot. Homebook

Bardzo ważne jest oświetlenie łazienki nad lustrem. Do tego celu idealnie sprawdzą się naścienne kinkiety, które dzięki żarówkom LED dadzą silną i rozproszoną wiązkę światła. Kinkiety najlepiej montować nad lustrem, tuż pod nim lub po bokach. Najkorzystniejsze jest zamontowanie kinkietów lub lamp po obu stronach lustra, co pozwoli na równomierne oświetlenie i zapobiegnie tworzeniu się cieni. Lampy łazienkowe nie powinny zmieniać koloru naszej twarzy.

Oświetlenie łazienki powinno być przede wszystkim funkcjonalne oraz bezpieczne. Zawsze należy wybierać lampy odporne na wilgoć. Wybór produktów w sklepach jest na tyle szeroki, że z całą pewnością wybierzemy odpowiednie lampy, pasujące do naszej łazienki.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA