3 Praktyczne rady jak urządzić małą kuchnię

Martyna Trębacz
31.08.2016 13:00
Aranżacja małej kuchni to z pewnością prawdziwe wyzwanie. Aby pomieścić wszystkie potrzebne meble i przybory potrzeba dużej wiedzy i zaangażowania. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie praktycznych rad, jak poradzić sobie z urządzaniem małej kuchni, tak by nie popełnić żadnego błędu!

Mała kuchnia - po pierwsze biel!

Choć nie każdy o tym wie, za pomocą kolorów można powiększyć lub pomniejszyć optycznie pomieszczenie. Oczywiście, nie sprawi to, że nasza kuchnia zmieni swój metraż, jednak będzie sprawiała wrażenie większej i bardziej przestronnej. Wszystko dlatego, że kolory mają wpływ na nasze postrzeganie wnętrz. Jasne barwy, a zwłaszcza biel sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe, ciemne kolory optycznie pomniejszają. Zasadę tą znają wszystkie kobiety, które doskonale stosują się do tej zasady kupując ubrania. Reguła ta obowiązuje również w aranżacji wnętrz. Dlatego też, jeśli jesteśmy w trakcie urządzania małej kuchni warto wybrać do niej jasne meble, które pozwolą nam uzyskać pożądany efekt. Warto także pomalować ściany na jasny odcień, dzięki temu nasza kuchnia będzie sprawiała wrażenie większej niż jest w rzeczywistości! Aby nieco przełamać biel, warto dobrać ciemniejsze dodatki - w ten sposób uzyskamy jeszcze ciekawszy efekt!

3 praktyczne rady jak urządzić małą kuchnią3 praktyczne rady jak urządzić małą kuchnią fot. Damian Osak fot. Damian Osak

Jak urządzić małą kuchnię? - Składane regały!

Jak wiadomo, choć kolor optycznie powiększy pomieszczenie, w rzeczywistości będziemy mieli nadal tyle samo miejsce, co wcześniej. Można jednak w łatwy sposób zaoszczędzić nieco miejsca wybierając składane blaty! Dzięki temu w razie potrzeby, będzie można powiększyć blat i złożyć go, kiedy skończymy gotować! W ten sposób kuchnia będzie bardziej przestronna, a my będziemy mogli wygospodarować więcej miejsca w trakcie przygotowywania posiłków! Wszelkie akcesoria składane,  przydatne w kuchni będą na wagę złota!

3 praktyczne rady jak urządzić małą kuchnię3 praktyczne rady jak urządzić małą kuchnię fot. Michał Mutor fot. Michał Mutor

Aranżacja małej kuchni - wyspy, zamiast stołów

Jeśli w Twojej kuchni jest za mało miejsca na tradycyjny stół kuchenny, świetnym rozwiązaniem jest zakup wyspy! W ten sposób zaoszczędzisz miejsce, a co za tym idzie sprawisz, że kuchnia będzie bardziej przestronna! Jeśli z jakiś względów nie chcesz kupować wyspy, dobrym rozwiązaniem będzie wybór małego okrągłego stolika. W ten sposób pomieścisz wszystkie potrzebne w kuchni meble i akcesoria, nie rezygnując ze spożywania w kuchni posiłków i picia porannej, aromatycznej kawy! Pamiętaj jednak, żeby wybierać stolik o niewielkich wymiarach i taki, który będzie świetnie komponował się z całą kuchnią tworząc niezwykły i wyjątkowy efekt!

3 praktyczne rady jak urządzić małą kuchnię3 praktyczne rady jak urządzić małą kuchnię Fot. Materiały Homebook.pl, projekt wnętrza KWSTUDIO Fot. Materiały Homebook.pl, projekt wnętrza KWSTUDIO

Marzy Ci się piękna i stylowa kuchnia, ale nie wiesz jak ją urządzić? Chciałbyś urządzić kuchnię o małych rozmiarach, tak by ukryć jej mankamenty? Pragniesz poznać sposoby, które pozwolą Ci zachować nieco miejsca i sprawić, że Twoja kuchnia będzie przestronna i przytulna? Zastosuj się do naszych rad i skorzystaj z propozycji 18 produktów, które wybraliśmy specjalnie dla małych kuchni! Dzięki temu w łatwy sposób osiągniesz wymarzony efekt i urządzisz kuchnię z prawdziwego zdarzenia!

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • Edyta Żubre

    0

    Na mnie zrobił ogromne wrażenie beton architektoniczny jako element dekoracyjny w mieszkaniu i postanowiłam zamówić taki projekt i płyty do swojego mieszkania w firmie VHCT.pl. Już nie mogę się doczekać realizacji. Wizja jest bardzo nowoczesna i przyszłościowa zarazem, nie ukrywam, że również praktyczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX