Aranżacja przedpokoju

Urszula Markiewicz
13.09.2016 11:30
Przedpokój to miejsce, które często łączy pokoje w mieszkaniu. Oddziela strefę dzienną, od nocnej. Odpowiednio zaaranżowany potrafi nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Co Twój przedpokój mówi o Tobie? Sprawdź to! Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych aranżacji, które z pewnością zwrócą Twoją uwagę.

Meble - jak je wybrać?

W zależności od tego w jakim stylu jest Twój przedpokój, dobieramy do niego pasujące meble. Jeśli ściany są malowane lub oklejone tapetą w jasnych odcieniach, warto zwrócić uwagę na białe meble z kontrastowymi wykończeniami. Ciekawe są połączenia wieszaka i siedziska do zakładania butów. Wybierzmy do tego szafę w tym samym odcieniu i szafkę, na której będzie można położyć gazetę, czy postawić flakon ze świeżymi kwiatami. Inspirującym dodatkiem jest dywan w piaskowym odcieniu, który nada pomieszczeniu przytulnego wyglądu.

Szafy do przedpokoju.Szafy do przedpokoju. Fot. producent Fot. producent

Projekty przedpokoju

Przedpokój często bywa wąski i długi. Jak zmieścić w nim nieporęczne szafy, czy wygodnie siedzisko? Ciekawym rozwiązaniem jest zagospodarowanie przestrzeni mieszkania w sposób praktyczny i funkcjonalny. Warto zwrócić uwagę na minimalistyczne drewniane siedzenia o ciepłej barwie, które można jednocześnie złożyć, dzięki czemu zajmą mniej miejsca, a pomieszczenie optycznie stanie się większe. Dodatkowo, do tego zestawu wybierz wieszak na ubrania w tym samym kolorze, o prostokątnym kształcie z metalowymi wypustkami.

Meble do przedpokoju - przykłady.Meble do przedpokoju - przykłady. Fot. producent Fot. producent

Nowoczesny przedpokój

Jeśli Twój przedpokój jest nowoczesny, może pozwolić sobie na różne eksperymenty przy aranżowaniu pomieszczenia. Świetnym rozwiązaniem będzie wybranie stylu industrialnego, który wiąże się z przemysłowym i fabrycznym charakterem mieszkania. Warto zwrócić uwagę na proste przedmioty, które można oryginalnie zaaranżować. Ciekawym pomysłem jest kupienie budowlanej ławki, którą możesz przemalować na dowolnie wybrany kolor. Taki mebel możemy połączyć z szafką i metalowymi ryglami, na które jest zapinana. Dodaj tego czarny wieszak, przypominający ogrodzenie złożone z metalowych prętów.

Aranżacja przedpokoju.Aranżacja przedpokoju. Fot. Przemysław Andruk Fot. Przemysław Andruk

Jeśli marzy Ci się nowy wygląd przedpokoju, już dziś zainwestuj w jego zmianę! Wybierz ciekawe meble i materiały, które podkreślą charakter Twojego pomieszczenia. Od czego zacząć? Nic prostszego. Poniżej prezentujemy listę 18 dodatków, które pomogą Ci stworzyć piękną i niepowtarzalną aranżację przedpokoju. Do dzieła!

Zobacz wideo
Więcej o: