Jak dobrać pojemniki do kwiatów?

Jak znaleźć nietypowy sposób na kwiaty w domu? Wiele z nas zadaje sobie to pytanie. Poza dobrze znanymi pojemnikami na kwiaty, warto zwrócić uwagę na inne oryginalne rozwiązania. A może zamiast tradycyjnego już wazonu, wybierzmy szklaną butelkę po wodzie, czy klosz? Spróbujmy czegoś innego!

Nietypowe szklane wazony

Wazony przez długi okres czasu były kojarzone ze staroświeckim mieszkaniem, w którym znajdują się mosiężne kryształowe ozdoby. Co za tym szło wiele osób, nie doceniało ich estetycznego wyglądu. Jednak od niedawna przedmiot ten przeżywa swój renesans. Współczesne wazony różnią się od tych tradycyjnych. Są dostępne w różnego typu formach i wielkościach. Mogą być bardziej oryginalne lub mniej. Ciekawym rozwiązaniem są szklane butelki, które możemy zawiesić w oknie! Obwiązane ciasno sznurkiem, z wbitymi gwoźdźmi w sufit będą wyglądać nowocześnie i bardzo oryginalnie. Kolejnym nietypowym rozwiązaniem  jest tzw. pojemnik "do góry nogami", ta doniczka posiada specjalny zbiornik na wodę, który dzięki zainstalowanej siatce nie ucieka i nawadnia glebę.

Pojemniki do kwiatów - najciekawsze propozycje.Pojemniki do kwiatów - najciekawsze propozycje. Fot. East News/Producent Fot. East News/Producent

Wazony dekoracyjne

Już dziś warto przełamać tradycyjne wazony dekoracyjne. Warto wybrać coś, co jest oryginalne, a zarazem proste w utrzymaniu. Takie pojemniki na kwiaty cieszą się dużą popularnością. Nie musimy posiadać typowego wazonu, by stworzyć ciekawy przedmiot do przechowywania kwiatów. Jeden z ciekawych pomysłów to przerobienie szklanych kul, w których przechowywane są świece, na mini doniczki. W takiej bombce bardzo dobrze rozwija się mikroklimat, który pozwala by rośliny były dłużej świeże. Jeśli nie chcemy umieszczać wszystkich kwiatów w jednym wazonie, wystarczy kilka butelek po sokach i możemy dowolnie ustawiać każdy kwiat w innej części mieszkania, lub związać je wszystkie kolorową tasiemką dopasowaną do barwy roślin.

Jakie pojemniki do kwiatów?Jakie pojemniki do kwiatów? Fot. Bulls Press/ East News Fot. Bulls Press/ East News

Pojemniki na kwiaty - zrób to sam!

Poza gotową ofertą wazonów i innych pojemników, przygotowaną przez producentów możemy sami zrobić niepowtarzalny wazon na kwiaty. Jednym z pomysłów jest pokazanie tego co mamy w doniczce - przygotujmy duży szklany prostokątny wazon, nasypmy do niego białych kamieni i żwiru - wszystko to dostaniemy w sklepie ogrodniczym. Kolejnym z praktycznych wyjść jest przygotowanie wiszącej doniczki, która zajmuje o wiele mniej miejsca niż stojąca.

Jakie dodatki do wnętrza?Jakie dodatki do wnętrza? Fot. Andreas von Einsiedel/Producent Fot. Andreas von Einsiedel/Producent

Jeśli interesują nas oryginalne pojemniki na kwiaty, to taka propozycja jest dla nas. Poniżej przedstawiamy praktyczne dodatki, które podkreślą urok naszych kwiatów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.