Jak ocieplić wnętrza na jesień i zimę?

Już niebawem czekają nas zimne, długie wieczory pod kocem i z kubkiem gorącej herbaty. Przyzwyczajeni do słońca, krótkich nocy i długich dni, nie łatwo znosimy zmiany, które przychodzą wraz z nową porą roku. Aby przetrwać okres zimowy i nie dać się jesiennej chandrze, warto nieco ocieplić wnętrza domu, by stały się jeszcze bardziej przytulne i miłe dla otoczenia!

Jak ocieplić wnętrza na zimę? Lampiony i latarnie

Przeszklone, wysokie lampiony i latarnie w okresie zimowym z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne oświetlenie. Ich główną zaletą jest jasne, naturale światło, które doskonale ociepla wnętrza mieszkania, dzięki czemu wydają się bardziej przytulne i klimatyczne. Dodatkowo, to my sami decydujemy o tym, jak intensywne będzie oświetlenie - wkładając odpowiedni rodzaj i wielkość świeczki. Prócz swojej podstawowej funkcji, lampiony i latarnie to świetny sposób na nadanie wnętrzom wyjątkowego klimatu. W zależności od upodobań, można je postawić na komodzie, parapecie lub stoliku, będąc jednocześnie wspaniałą dekoracją wnętrz. Lampiony świetnie wyglądają także na podłodze lub schodach, tworząc wyjątkową aurę i romantyczny klimat! W takich wnętrzach nie straszna nam będzie żadna zima!

Jak ocieplić wnętrza na jesień i zimę?Jak ocieplić wnętrza na jesień i zimę? fot. Homebook fot. Homebook

Aranżacja wnętrz na jesień i zimę - świeczniki

Jednym z najlepszych sposobów na ocieplenie wnętrza są świeczniki! Najlepiej jeśli umieścimy w nich aromatyczne świece, wtedy w naszym mieszkaniu będzie unosił się przyjemny, aromatyczny zapach! Co ważne, świeczniki są także wspaniałą dekoracją do mieszkania, dzięki czemu cieszą się coraz większym zainteresowaniem - zwłaszcza w okresie zimowym! Najlepiej umieścić je na komodzie lub parapecie - tak by były na tyle wysoko, aby zdołały oświetlić pomieszczenie. Świeczniki pomogą Ci stworzyć w Twoim domu wyjątkowy nastrój, dzięki czemu z łatwością odprężysz się i odpoczniesz po trudach dnia! Na rynku dostępnych jest wiele świeczników o wyjątkowych formach i kształtach - wybierając odpowiedni dla Ciebie świecznik, pamiętaj, by dopasować go do wystroju Twoich wnętrz!

Jak ocieplić wnętrza na zimę?Jak ocieplić wnętrza na zimę? fot. Homebook fot. Homebook

Jak urządzić wnętrza na zimę? Stylowe dodatki!

Okres jesieni i zimy to pory roku w których najbardziej potrzebujemy ciepła. Świetnym sposobem na stworzenie wyjątkowej atmosfery jest kominek, który sprawi, że nawet najmroźniejsze wieczory będą wyjątkowo przyjemne! Aby umilić sobie zimowy czas, warto pamiętać o odpowiednich dodatkach. Świetnym sposobem będą dekoracyjne poduszki w różnych kształtach i wzorach, koce, dywany, narzuty i wygodne siedzisko! Któż z nas nie marzy by zasiąść wygodnie w fotelu z kubkiem gorącej herbaty i wczytać się w ulubioną książkę? Zima jest czasem, kiedy bez wyrzutów sumienia możemy oddawać się takim przyjemnością, dlatego warto zadbać o wyjątkowe dodatki do mieszkania, które w chłodne wieczory dodadzą naszym wnętrzom klimatu i ocieplą je, poprawiając nam nastrój!

Jak ocieplić wnętrza na jesień i zimę?Jak ocieplić wnętrza na jesień i zimę? fot. Homebook fot. Homebook

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.