TREND: szaro-miedziane mieszkanie

Urszula Markiewicz
19.09.2016 15:00
Mieszkanie w szarości i miedzi to hit ostatniego sezonu. To połączenie minimalizmu i elegancji. Szary jest uniwersalny, dzięki czemu nasze mieszkanie nabierze przestrzeni, z kolei nawet drobne przedmioty z miedzi potrafią przykuć uwagę wszystkich. Jak to połączyć? Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych porad.

Mieszkanie w szarości

Mieszkanie w szarości staje się coraz modniejsze. Kolor ten od kilku lat rządzi także we wnętrzach, nie tylko przy wyborze mebli, ale także jako główny motyw stylizacji w naszym mieszkaniu. Dzięki swojej uniwersalności daje duże pole do popisu i możemy go połączyć z różnymi odcieniami, kształtami czy detalami. Jednym z nich jest miedź w różnych odsłonach. Szare mieszkanie może być przytłaczające, dzięki swojemu ciepłemu kolorowi miedziane elementy mogą nadać naszemu wnętrzu jasnego i przytulnego charakteru. Jeśli w naszym salonie dominuje industrialna szarość, a głównym motywem jest wykorzystanie np. betonowej belki, świetnie sprawdzą się tutaj lampy, czy poduszki o odcieniu miedzi. Nie bójmy się eksperymentować!

Szaro-miedziane mieszkanie i dodatki.Szaro-miedziane mieszkanie i dodatki. Fot. Martyna Rudnicka/ Sf meble Fot. Martyna Rudnicka/sfmeble

Szaro-miedziana sypialnia

Sypialnia to miejsce w którym spędzamy najwięcej czasu. Tam relaksujemy się po aktywnym dniu. Chcemy by jej wnętrze było komfortowe, a kolory stonowane. Tutaj także świetnie sprawdzi się kolor szary. Jako minimalistyczny odcień, pozwoli w takim wnętrzu nabrać energii na kolejne wyzwania! Pomalujmy ściany na ten odcień, dodając do tego łóżko z szarym zagłówkiem i kontrastowym drewnianym parkietem. Dodatkiem do tego będą czarne lampy o miedzianym wykończeniu, jak również żyrandol pochodzący z tej samej stylizacji. Ten dodatek sprawi, że nasza sypialnia będzie bardziej wyrazista.

Mieszkanie w szarościach i miedzi, najciekawsze stylizacje.Mieszkanie w szarościach i miedzi, najciekawsze stylizacje. Fot. Martyna Rudnica/sfmeble Fot. Martyna Rudnica/sfmeble

Postaw na miedź!

Poza szarościami, możemy także postawić na dominujące miedziane elementy w naszym mieszkaniu, a szarość będzie odgrywała tutaj rolę drugoplanową. Wybierzmy oryginalne drewniane wykończenie ścian. Poza tym dobierzmy żyrandol pokryty w całości miedzią. Ciekawym rozwiązaniem są także drewniane stołki, z metalowym wykończeniem, pasujące do oświetlenia pomieszczenia. Jeśli nie boimy się eksperymentów - to takie połączenie jest stworzone dla nas!

Jakie dodatki do mieszkania?Jakie dodatki do mieszkania? Fot. 9design.pl/sfmeble Fot. 9design.pl/sfmeble

Co zrobić by szaro-miedziane mieszkanie zachwycało wszystkich? Nic prostszego! Wystarczy dobrać oryginale i inspirujące dodatki, które podkreślą wyjątkowość naszego pomieszczenia. Już dziś warto zwrócić na to uwagę.

Zobacz wideo
Więcej o: