3 najczęściej popełniane błędy w aranżacji kuchni

Aranżacja kuchni tylko z pozoru może się wydawać łatwym zadaniem. W rzeczywistości urządzanie kuchni wymaga sporej wiedzy i zaangażowania. Bez wątpienia kuchnia jest centralnym miejscem w każdym domu, dlatego tak ważne jest by była przytulna i stylowa. Zobacz, jakie błędy w aranżacji kuchni najczęściej popełniamy, by uniknąć ich na przyszłość!

3 najczęściej popełniane błędy w aranżacji kuchni - niefunkcjonalne szafki

Jedną z kluczowych rzeczy w aranżacji kuchni jest wysokość szafek. Wybierając meble kuchenne trzeba pamiętać, by były one dostosowane do domowników, tak były one wygodne i funkcjonalne. Istotne jest także dobranie odpowiedniego blatu. W tym przypadku obowiązuje zasada - im większe, tym lepsze. Trzeba też starannie przemyśleć ilość sprzętu, który będzie na nim stał, tak by nie zajmował zbyt wiele miejsca. Ważne jest także, na jakiego typu szafki się zdecydujemy. Te półotwarte wymagają więcej sprzątania, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzają się zamykane szafki!

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji kuchniNajczęściej popełniane błędy w aranżacji kuchni fot. mat.prasowe/sfmeble fot. mat.prasowe/sfmeble

Błędy w aranżacji kuchni - przytłaczające światło

Nie jest tajemnicą, że jedną z najważniejszych kwestii w urządzaniu kuchni jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Ważne jest nie tylko światło główne, ale równie istotne są światła boczne. Błędem jest montowanie tylko jednego światła, które nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniej widoczności podczas prac kuchennych. Światło może także optycznie powiększyć przestrzeń, dlatego nie należy bagatelizować jego roli! Urządzając kuchnię warto pomyśleć o lampkach instalowanych tuż przy blacie oraz lampkach bocznych. Z pewnością ułatwią nam pracę i sprawią, że kuchnia będzie bardziej przytulna i klimatyczna. Co ważne, nie należy jednak przesadzać z ich ilością, ponieważ mogą wtedy przytłaczać nas swoim światłem i oślepiać!

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji kuchniNajczęściej popełniane błędy w aranżacji kuchni fot. Michał Skorupski/sfmeble,lightwoodsklep fot. Michał Skorupski/sfmeble,lightwoodsklep

Błędy w aranżacji kuchni - ciemne meble w małej kuchni

Jeśli jesteśmy właścicielami niewielkiej kuchni musimy pamiętać, by wybierając meble zwrócić szczególną uwagę na kolor. Ciemne barwy optycznie pomniejszają wnętrza, dlatego w przypadku małych kuchni należy zrezygnować z mebli w odcieniach czerni czy brązu. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się jasne meble, które sprawią, że kuchnia będzie sprawiała wrażenie większej i bardziej przestronnej! Warto także postawić na proste, klasyczne meble, które z pewnością sprawdzą się w każdych wnętrzach i co ważne, posłużą nam na lata! Ciężkie, masywne szafki będą zbyt przytłaczające, dlatego warto wybrać uniwersalne i proste meble!

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji kuchniNajczęściej popełniane błędy w aranżacji kuchni fot. Velux/sfmeble fot. Velux/sfmeble

Urządzasz własną kuchnię i nie wiesz, których błędów się wystrzegać? Chciałbyś stworzyć stylowe i przytulne wnętrze i zastanawiasz się, które dodatki będą najlepsze? To proste! Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które świetnie sprawdzą się w każdej kuchni, dodając jej uroku i niepowtarzalnego klimatu!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.