Depresja sezonowa, czyli jak oświetlić mieszkanie na jesień?

Zapewne każdy z nas odczuwa skutki jesiennej pogody. Przyzwyczajeni do pięknej pogody, słońca i długich, ciepłych wieczorów trudno nam oswoić się z jesienną aurą. Spadek temperatury, niedobór słońca, chłód i wiatr wpływają niekorzystnie na nasz organizm, sprawiając, że dopada nas depresja sezonowa. Na szczęście są sposoby, by przetrwać ten ciężki czas i nie dać się jesiennej chandrze. Zobacz, co zrobić, by poprawić sobie nastrój na jesień!

Depresja sezonowa - terapia światłem

Depresja sezonowa, zwana inaczej sezonowym zaburzeniem afektywnym, to zaburzenie pojawiające się w okresie jesienno-zimowym, spowodowane spadkiem temperatury i brakiem słońca. Piękna pogoda sprzyja aktywności fizycznej, spacerom na świeżym powietrzu i częstym kontaktom towarzyskim. Wraz z nadejściem zimy nasz dotychczasowy rytm dnia ulega zmianie. Dzień staje się krótszy, przez co wpadamy w tzw "stan uśpienia" - zmniejsza się nasza aktywność, a co za tym idzie także metabolizm. Na szczęście są sposoby, by walczyć z jesienną chandrą! Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod walki z jesienną depresją jest terapia światłem! Odpowiednie oświetlenie może skutecznie zmniejszyć skutki braku słońca, dzięki czemu będziemy bardziej energiczni i weselsi!

Fot. Homebook, Tika, materiały partnera

Jak oświetlić mieszkanie na jesień?

Zwłaszcza w porze jesiennej warto zastanowić się nad odpowiednim oświetleniem domu. Światło, jak wiadomo ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i nastrój, dlatego jesienią należy zwracać szczególną uwagę na wybór światła. Ważne jest nie tylko światło główne, ale także, a może przede wszystkim lampy boczne - stolikowe i podłogowe, które tworzą klimat miejsca i wprowadzają nas w wyjątkową atmosferę! Na rynku dostępne są lampy różnego typu, zarówno te klasyczne jak i bardziej nowoczesne modele, bez problemu więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie i swoich wnętrz!

Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż ładnydom

Najpiękniejsze lampy na jesień - zainspiruj się!

Odpowiednie oświetlenie potrzebne jest nie tylko w salonie czy kuchni, ale także sypialni czy przedpokoju. Coraz częściej lampy pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną - wspaniale zdobiąc wnętrza każdego domu. Dodatkowo, lampy rekompensują nam niedobory słońca, dzięki czemu jesteśmy weselsi i bardziej pogodni. Świetnym dowodem na działanie lamp są kolorowe lampki choinkowe, które wprawiają nas w wyjątkowy nastrój i świetny humor! Jak widać, wystarczy prosty zabieg, by poprawić sobie samopoczucie i nie dać się jesiennym smutkom! I co najważniejsze, nie potrzeba do tego naświetlania intensywnymi lampami, stosowanymi w terapii. Wystarczy, że wprowadzimy do swojego mieszkania więcej światła i kolorów, a nabierzemy energii i siły, które zwłaszcza w porze jesiennej są na wagę złota!

Fot. Homebook, materiały partnera

Martwisz się nadchodzącą zimą i nie cierpisz pory jesiennej? Marzy Ci się lato i piękna, słoneczna pogoda? Jesienna chandra odbiera Ci radość i energię? Nie poddawaj się sezonowej depresji! Już teraz skorzystaj z naszych rad i wybierz lampy do mieszkania, które pozwolą Ci stworzyć wyjątkowy klimat i świetną atmosferę w Twoim domu!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.