3 aranżacje kuchni

Urszula Markiewicz
28.09.2016 12:30
Jak urządzić kuchnię? To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele z nas. By wnętrze wyglądało stylowo i ekonomicznie warto zwrócić uwagę także na detale, które często świadczą o świetnym wyglądzie naszego pomieszczenia. Jak je odpowiednio dobrać? Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy 3 aranżacje kuchni, które zwrócą waszą uwagę.

Jasna kuchnia

Współcześnie kuchnie są bardzo minimalistyczne, często także projektowane w chłodnych i stonowanych barwach. Co zrobić by to zmienić? Wystarczy dobrze dobrać meble i dodatki. Jednym ze sposobów jest przełamanie typowego koloru ścian w naszej kuchni. Spróbujmy dobrać kontrastowe odcienie, jak np. pomalować jedną ze ścian na morski kolor, dzięki temu wnętrze zyska więcej głębi. Poza tym warto zwrócić uwagę na to jaką mamy podłogę (piaskowy kolor płytek, będzie świetnym rozwiązaniem). Zamiast wiszących szafek, postawmy tylko na jeden typ, dzięki temu kuchnia zyska więcej przestrzeni.

3 aranżacje kuchni - najciekawsze propozycje.3 aranżacje kuchni - najciekawsze propozycje. Fot. JT Grupa/sfmeble Fot. JT Grupa/sfmeble

Granat w kuchni

Granat to bardzo oryginalny kolor, często pojawia się w salonach czy sypialniach, lecz rzadko kiedy występuje w kuchni. Warto łączyć go z różnymi odcieniami, jak np. białym. Dominującą rolę w tej kuchni, odgrywa zabudowa w tym kolorze z połączeniem ciemnego drewna. Dodatkowo uwagę zwracają wyróżniające się płytki na ścianie. Do takiej kuchni możemy dopasować czarne dodatki, jak chlebak, czy wisząca lampa.

3 aranżacje kuchni.3 aranżacje kuchni. Fot. Michał Mutor/sfmeble, okazje.info, lightwoodsklep Fot. Michał Mutor/sfmeble, okazje.info, lightwoodsklep

Nowoczesna kuchnia

Projektanci nowoczesnych kuchni mają do zaoferowania wiele ofert. Poza minimalistycznymi wnętrzami i beżami do łask wraca przełamywanie stylizacji. I tak w małej kuchni, połączonej z pokojem dziennym dominują ciemne odcienie. Jednak charakterystycznym punktem są białe meble i szafki z czarnymi blatami, które tworzą spójną całość. Pomimo tego, że kuchnia złożona jest z prostych mebli, uwagę zwraca jej oświetlenie, które skupia wzrok w kilku centralnych miejscach.

Jakie dodatki do mieszkania?Jakie dodatki do mieszkania? Fot. Marek Szymański/sfmeble/okazje.info Fot. Marek Szymański/sfmeble/okazje.info

Zaaranżowanie kuchni dla wielu z nas, może być wyzwaniem. Już dziś warto je podjąć! Wybierzmy coś dla siebie z bogatej oferty mebli i dodatków. Nie bójmy się eksperymentować! Poniżej prezentujemy listę 18 dodatków, które zwrócą uwagę wszystkich.

Zobacz wideo
Więcej o: