Przytulna sypialnia na jesień - jak urządzić? Doradzamy!

Karolina Mucha
03.10.2016 12:30
Jesień to pora roku, gdzie więcej czasu spędzamy w domu, w zaciszu własnej sypialni. Regenerujemy się po całym dniu i ogrzewamy. Gdy pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia na dwór doskonale urządzona sypialnia umili każdy pochmurny, zimny poranek i wieczór. Jak stworzyć jesienną aranżację w sypialni? Doradzamy!

Sypialnia to podstawa udanej jesieni. Dużo chętniej będziemy wracać po ciężkim szarym dniu do ciepłej i przytulnej sypialni pełnej miękkich poduszek i puszystego koca. Wśród przytulnych przedmiotów nawet najbardziej pochmurna jesień zabłyśnie swoim blaskiem. Dzięki odpowiedniej aranżacji czytanie książki z kubkiem gorącej herbaty zyska odpowiednią oprawę.

Sypialnia to podstawa udanej jesieni. Dużo chętniej będziemy wracać po ciężkim szarym dniu do ciepłej i przytulnej sypialni pełnej miękkich poduszek i puszystego koca. Wśród przytulnych przedmiotów nawet najbardziej pochmurna jesień zabłyśnie swoim blaskiem. Dzięki odpowiedniej aranżacji czytanie książki z kubkiem gorącej herbaty zyska odpowiednią oprawę.Sypialnia to podstawa udanej jesieni. Dużo chętniej będziemy wracać po ciężkim szarym dniu do ciepłej i przytulnej sypialni pełnej miękkich poduszek i puszystego koca. Wśród przytulnych przedmiotów nawet najbardziej pochmurna jesień zabłyśnie swoim blaskiem. Dzięki odpowiedniej aranżacji czytanie książki z kubkiem gorącej herbaty zyska odpowiednią oprawę

Tradycyjne i przytulne wnętrze

Tradycyjne i przytulne wnętrze, sypialnia jesieńTradycyjne i przytulne wnętrze, sypialnia jesień Fot. Homebook, sfmeble Fot. Homebook, sfmeble

W urządzaniu sypialni nie od dziś królują beże, brązy, biele oraz szarości. To właśnie te kolory pozwolą stworzyć ponadczasową, pełną uroku, ciepłą sypialnię. Dobór takich odcieni pozwoli również optycznie zwiększyć pomieszczenie, wprowadzić harmonię i dużą ilość światła. Stonowane barwy sprawią, że sypialnia będzie spokojna i bardzo relaksacyjna.

Szare ściany wcale nie muszą oznaczać chłodu i ciemności. Jest to jeden z najmodniejszych kolorów każdego sezonu, a w połączeniu z jasną podłogą prezentuje się niezwykle efektownie. Dzięki takim połączeniom sypialnia będzie wyglądała naprawdę komfortowo. Odpowiednie, delikatne oświetlenie, miękki koc z frędzlami oraz mnóstwo beżowych poduszek z rysunkami będą doskonałym uzupełnieniem jesiennej dekoracji.

Taka kolorystyka w sypialni idealnie skomponuje się ze złoto-żółtymi liśćmi za oknem i pozwoli cieszyć się złotą polską jesienią.

Wrzosowa sypialnia

Wrzosowa sypialniaWrzosowa sypialnia Fot. Homebook, sfmeble Fot. Homebook, sfmeble

Jesień jest idealną porą roku na eksperymentowanie z fioletem we wnętrzach. Ten kolor będzie strzałem w dziesiątkę przy aranżacji jesiennej sypialni. Szczególnie dobrze wśród odcieni fioletu poczują się romantyczne dusze. Będzie to doskonały sposób na ocieplenie wnętrza i stworzenie naprawdę delikatnej i zmysłowej dekoracji.

Decydując się na wrzosowy kolor w sypialni warto zachować umiar. Najlepiej fiolet zestawić z bielą. Białe meble sypialniane dadzą poczucie delikatności oraz nowoczesnego stylu. Wrzosowe dodatki ożywią całą aranżację i wprowadzą nutkę romantyzmu. Fioletowe poduszki, narzuta na łóżku a także zasłony to nieduże dodatki, a wbrew pozorom diametralnie zmienią wygląd naszej sypialni. Latarenki zawieszone lub ustawione na podłodze pozwolą stworzyć naprawdę romantyczny klimat i umilić każdy wieczór.

Jesienna aranżacja, czyli jak dodać sypialni uroku?

Jesienna aranżacja, czyli jak dodać sypialni urokuJesienna aranżacja, czyli jak dodać sypialni uroku Fot. Homebook, sfmeble, carpetforyou Fot. Homebook, sfmeble, carpetforyou

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego jesienią powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dodatki. Brak zasłon zagwarantuje większą ilość światła w pomieszczeniu, sypialnia wyda się bardziej przejrzysta. Dywaniki typu shaggy po obu stronach łóżka umilą chłodne poranki po wyjściu z łóżka. Duża ilość przeróżnych poduszek pozwolą zatopić się w wygodnym łóżku. Wspaniale będą prezentowały się tkaniny o ciemnych barwach, delikatnie złamane pastelowymi elementami. Pastele zawsze zagwarantują nam przytulną aranżację więc doskonale nadają się do wystroju sypialni. Świece i świeczniki dodadzą sypialni romantyzmu. Natomiast odpowiednio dobrane i zawieszone kinkiety nad łózkiem ułatwią wieczorne czytanie książek.

Miękkie i puszyste dodatki do sypialni to idealny przepis na walkę z jesiennym chłodem. W odpowiedniej aranżacji jesień będzie dużo przyjemniejsza. Przedstawiamy dodatki, które możecie wykorzystać do stworzenia przytulnej sypialni na jesień!

Zobacz wideo
Więcej o: