Te grafiki urządzą Ci mieszkanie - zobacz co powiesić na ścianie zamiast żółtej taksówki

Masz dość popularnych plakatów z panoramą miasta albo żółtą taksówką? Nie dziwne. Masowe reprodukcje zalewają nasze mieszkania, choć nie są już ani oryginalne, ani modne. Warto zainwestować w coś, co naprawdę urządzi Twoje mieszkanie. Przedstawiamy grafiki z Shop My Mood autorstwa Francesco Messina.

Shop My Mood to zbiór wyszukanych, niszowych rzeczy z dziedziny mody i designu w stu procentach "Made in Italy". Sklep stawia na produkty pochodzące od indywidualnych, włoskich rzemieślników, a nie wielkich, anonimowych produkcji. Znajdziemy w nim ręcznie wykonane, nowoczesne zegary, wełniane pledy pochodzące z najstarszej przetwórni wełny w Kalabrii, designerskie pufy ze sztucznej trawy, czy autorskie grafiki i obrazy! Pomysłodawczynią Shop My Mood jest absolwentka Wydziału Mody Uniwersytetu Bolońskiego i pasjonatka włoskiego designu. Naszą uwagę w Shop My Mood zwróciły plakaty projektowane przez Francesco Messina - sycylijskiego artystę, który swoją kreatywnością podbił już nie tylko rodzimy region, ale również bardzo wymagający Mediolan.

Grafiki z Shop My MoodGrafiki z Shop My Mood Pinterest: interiorsbystudiom.com / design milk / Shop My Mood Pinterest: interiorsbystudiom.com / design milk / Shop My Mood

Grafiki Francesco Messina przedstawiają kolorowe bądź czarno-białe postaci w formie nawiązującej do dekonstruktywizmu. Za każdym razem, gdy na nie patrzymy, możemy odnaleźć nowy detal, na który wcześniej nie zwróciliśmy uwagi! Francesco Messina bardzo umiejętnie gra formą i barwami, wplatając gdzie nie gdzie napisy, znane symbole czy wzory. Każda grafika opatrzona jest tytułem i powstaje na papierze fotograficznym wysokiej jakości. Wszystkie sztuki posiadają numer i własnoręczny podpis autora. Dodatkowo, co bardzo istotne, wychodzą one tylko i wyłącznie w limitowanych edycjach, dzięki czemu możemy być pewni, że nie podzielą losu żółtej taksówki. Grafiki występują w dwóch rozmiarach 50x70 i 70x100 cm, a cena zależy od wybranej wielkości.

Grafiki Shop My MoodGrafiki Shop My Mood Pinterest: / Thomas Murphy / Shop My Mood Pinterest: Ultralinx / Thomas Murphy / Shop My Mood

Grafiki z Shop My Mood pasują praktycznie do każdego typu wnętrza: zarówno do starej kamienicy, mieszkania urządzonego w stylu nowoczesnym, czy industrialnego loftu. Francesco Messina stworzył prawdziwe dzieła sztuki na miarę naszych czasów: świeże, oryginalne i przede wszystkim autorskie. Sama grafika, oprócz waloru dekoracyjnego, ma też walor w podpisie artysty. Messina ma już za sobą liczne wystawy grupowe i indywidualne, dziś jest jeszcze młodym i poszukującym twórcą, ale jego nazwisko bardzo dobrze się zapowiada, a grafiki wzbudzają duże zainteresowanie we Włoszech i za granicą. Tego typu obraz zdecydowanie lepiej urządzi Twoje mieszkanie niż milionowa reprodukcja wyrazu "Love", czy innego banału stworzonego pod masowe gusta. Przede wszystkim dlatego, że gwarantuje świadomość indywidualności oraz inwestycji w konkretnego człowieka, a nie anonimową, korporacyjną produkcję, a to jest coś, co lubimy najbardziej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.