Wyjątkowo orginalne wykończeniowe płytki cementowe

Maja Stosio
16.10.2016 15:00
Zależy Ci na oryginalnym i niepowtarzalnym wykończeniu wnętrza? Koniecznie zobacz ręcznie produkowane płytki cementowe.

Płytki cementowe, które są ręcznie wykonane mogą być oryginalnym elementem każdego wnętrza. Materiał ten możne posłużyć do wykończenia łazienek, kuchni lub nawet salonu. Są również mrozoodporne, dzięki czemu możemy wyłożyć nimi taras lub balkon. Będą również dobrze prezentowały się na ścianie lub elewacji.

fot. M.Kowalska/ladnydom.pl

Jeżeli szukasz płytek cementowych, warto zwrócić uwagę na dobre jakościowo płytki, wykonywane przez wyspecjalizowanych rzemieślników. Na pewno będą one stanowiły niepowtarzalny element wnętrza. Wnętrze wykończone takimi płytkami daje unikatowe, niepowtarzalne wrażenie nieporównywalne z ogólnie dostępną produkcją masową. Takie płytki będą się różniły między sobą wzorami, kolorystyką a także teksturą. Mogą mieć one klasyczne wzory i kolory. Natomiast płytki patchworkowe będą również pasowały do nowoczesnych wnętrz. Są one popularne w krajach Półwyspu Iberyjskiego i basenu Morza Śródziemnego.

ladnydom.pl / domrustykalny.plladnydom.pl / domrustykalny.pl ladnydom.pl / domrustykalny.pl fot. M.Kowalska/ladnydom.pl

Płytki zostały wykonane z cementu i piasku, a także z takich szlachetnych materiałów jak marmur i pigmenty nieorganiczne. Całość płytki składa się ze ściśle ze sobą połączonych warstw szarego cementu i wielobarwnej warstwy zewnętrznej. Płytki wykonane właśnie z tych materiałów są bardzo trwałe, a ich odporność na ścieranie jest bardzo wysoka ze względu na 3 do 5 milimetrową warstwę wzoru.

ladnydom.pl / domrustykalny.plladnydom.pl / domrustykalny.pl ladnydom.pl / domrustykalny.pl fot. M.Kowalska/ladnydom.pl

Materiały użyte do produkcji płytek takie jak marmur i cement są wrażliwe na środki pielęgnacyjne o odczynie kwaśnym, dlatego bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja tego produktu. Należy je prawidłowo zaimpregnować i nawoskować.

Więcej o: