Designerskie oświetlenie: cotton balls i nietypowe lampy

Karolina Mucha
27.10.2016 15:30
Światło ma bardzo duży wpływ na postrzeganie otoczenia. Odpowiednie lampy stworzą romantyczny klimat, nadadzą wnętrzu charakteru i przytulności. Warto zadbać o to, by pięknie się prezentowało. Jakie oświetlenie jest najmodniejsze? Doradzamy!

HIT: cotton balls

Cotton ballCotton ball Fot. Homebook, dawanda Fot. Homebook, dawanda

Standardowe żyrandole i lampy odchodzą na drugi plan. Obecnie cotton ball to największy hit wnętrzarski pośród świetlnych dekoracji ze względu na piękny rozświetlony efekt, jaki dają na zdjęciach. Cotton ball to kolorowe bawełniane kuleczki, najczęściej w pastelowych, jasnych lub monochromatycznych odcieniach. Ich różne rozmiary i wielkości istworzą niesamowity klimat w każdym wnętrzu. Kuleczki są idealnym rozwiązaniem dla osób o romantycznym usposobieniu, stwarzają przytulny i ciepły domowy klimat.

Cotton balls wykonane są z bardzo delikatnego materiału, dzięki czemu wprowadzają do pomieszczenia przytłumione światło, które jest bardzo relaksacyjne. Największy problem sprawi nam na pewno wybór koloru, ponieważ każdy z nich prezentuje się równie doskonale. Kolorowe kulki możemy zamontować praktycznie w każdym miejscu w mieszkaniu. Pięknie podświetlą lustro, ramę obrazu, kontury regału czy ramę łóżka. Cotton ball mogą również przyozdobić choinkę i być świetną alternatywą dla standardowych światełek.

Lampy podłogowe

Lampy podłogoweLampy podłogowe Fot. Homebook, lightwood Fot. Homebook, lightwood

Lampy oprócz funkcji oświetlania pomieszczenia są doskonałą ozdobą. Oświetlenie ustawione na podłodze wyczaruje w każdym wnętrzu ciekawy nastrój. Najczęściej są one ustawiane w salonach i sypialniach, są w stanie optycznie zwiększyć lub zmniejszyć przestrzeń. Szczególnie w salonach możemy je wykorzystać jako jedyne źródło światła, dlatego powinniśmy zadbać by prezentowało się ono szczególnie efektownie.

Ustawiona na podłodze lampa powinna albo współgrać z wystrojem całego pomieszczenia lub być elementem bardzo się wyróżniającym ciekawym kształtem lub krzykliwym kolorem. Możemy wybrać lampę z cienką podstawą, niskie, wysokie, masywne, drewniane lub metalowe. Oprawa lampy również nie musi być standardowa, warto pokusić się o złote lub srebrne elementy. Bardzo często jest to kluczowy dodatek, który nada pomieszczeniu ciekawego wyrazu.

Oświetlenie sufitowe

Oświetlenie sufitoweOświetlenie sufitowe Fot. curbly.com, Homebook Fot. curbly.com, Homebook

Efektowna lampa sufitowa jest w stanie skutecznie zwrócić na siebie uwagę, jeśli wyróżnia się nietypowym kształtem, kolorem, wzorem. Wisząca lampa będzie pięknym elementem dekoracyjnym. Bardzo modne stało się oświetlenie z kryształów, szkła oraz w stylu industrialnym wykonane z drutów i surowo osadzonej żarówki. Wbrew pozorom stworzy to zaskakującą aranżację w naszym wnętrzu.

Lampy wiszące są doskonałym rozwiązaniem, jeśli nasz salon połączony jest z jadalnią, mamy wtedy możliwość zamontować dwóch. Wybierając lampę powinniśmy wybrać taką, by nie była zbyt długa i nie przeszkadzała wisząc nad głową. Szczególną ostrożność należy zachować w pokojach dziecięcych, gdzie wiszący żyrandol nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że można o niego zaczepić podczas zabawy.

Poniżej przedstawiamy piękne lampy oraz wnętrzarski hit cotton balls, które z pewnością Was zainspirują!

Zobacz wideo
Więcej o: