Najczęściej popełniane błędy w aranżacji mieszkania

Zapewne każdy z nas ma wizję swojego wymarzonego mieszkania. Nawet jeśli bardziej od efektu wizualnego liczy się da nas wygoda i funkcjonalność, nie da się ukryć, że w niektórych wnętrzach czujemy się lepiej niż w innych. Wszystko dlatego, że podczas aranżacji wnętrz popełniono błędy, które skutkują uczuciem niewygody i niedopasowania. Dlatego też tak ważne jest by uniknąć błędów aranżacyjnych i urządzić swoje mieszkanie tak, by każdy czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo. Specjalnie dla was ujawniamy najczęściej popełniany błędy podczas urządzania mieszkania. Zobacz, na co trzeba uważać, a czego unikać wijąc swoje ukochane gniazdko!

Najczęściej popełniane błędy w urządzaniu wnętrz - zobacz sam!

Urządzając mieszkanie musimy pamiętać, aby nie opierać się wyłącznie na własnej wizji i pomysłach, ale konsultować je z innymi, najlepiej profesjonalistami. Dzięki temu z pewnością unikniemy niepotrzebnych błędów i spojrzymy na nasze pomysły z dystansu. Jeśli nie zajmujemy się na co dzień aranżacją wnętrz, niektóre nasze wizję mogą nie sprawdzić się w naszych wnętrzach. Profesjonalista zauważy nasze pomyłki w mgnieniu oka, podczas gdy my, dojdziemy do tych przykrych wniosków dopiero na końcu... Kiepskim pomysłem jest także bezmyślne kopiowanie aranżacji, które zobaczymy w internecie czy katalogach. Trzeba mieć na względzie, że każde wnętrza są inne - mają inne wymiary, przez co nie uda się nam osiągnąć identycznego efektu. Dlatego też warto inspirować się gotowymi przykładami, jednak nie można przekładać ich jeden do jednego do naszego wnętrza.

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji mieszkaniaNajczęściej popełniane błędy w aranżacji mieszkania fot. Homebook/ dawanda, carpetforyou,lightwoodsklep,homebook fot. Homebook/ dawanda, carpetforyou,lightwoodsklep,homebook

Aranżacja mieszkania - których błędów unikać?

Często popełnianym błędem w urządzaniu mieszkania jest mieszanie różnych stylów. Aranżując wnętrza trzeba zdecydować się na jedną, konkretną stylistykę - wtedy zachowamy spójność i harmonię. Jeśli urządzimy każde pomieszczenie w innym stylu nie tylko nie będziemy zachwyceni efektem końcowym, ale także będziemy źle się czuć w takich wnętrzach. Inną zasadą, którą należy przestrzegać jest funkcjonalność. Choć niewątpliwie warto śledzić najnowsze trendy i zadbać o odpowiednią estetykę wnętrz, często zapominamy, że prócz wrażenia estetycznego, mieszkanie musi być także... wygodne. W końcu jest to miejsce gdzie odpoczywamy, relaksujemy się, zasypiamy i gotujemy. Nie można więc aranżując wnętrza zapomnieć, że mają one być funkcjonalne! Ważne jest także, by nasze mieszkanie było odpowiednio oświetlone. Zbyt ciemne, ponure wnętrza do problem wielu polskich mieszkań. Im nasze wnętrza będą ciemniejsze, tym łatwiej o zły nastrój i kiepskie samopoczucie. Dlatego też zadbaj o odpowiednie oświetlenie, by rozjaśnić wnętrza, a tym samym wprowadzić do mieszkania wyjątkowy klimat i przyjazną atmosferę!

Jak urządzić stylowe wnętrza? Zobacz, czego należy unikać!

Skoro już o oświetleniu mowa - warto pamiętać, by nie wykorzystywać tylko jednego rodzaju światła, a trzech różnych - lamp wiszących, stojących i przymocowanych do ściany. Tym samym w zależności od sytuacji i potrzeb można dostosować rodzaj oświetlenia tworząc wyjątkowy klimat i romantyczny nastrój! Nie warto także zasłaniać okien, powodując tym samym, że nasze wnętrza będą ciemniejsze i bardziej ponure. Najlepiej zdecydować się na lekkie, zwiewne firany i zasłony, które podkreślą charakter mieszkania, nie przytłaczając go. Często popełnianym błędem jest także zbyt duża ilość mebli i dekoracji. Nie warto zastawiać salonu dużym stołem, skoro na co dzień korzystają z niego tylko domownicy. Trzeba pamiętać, że wnętrza muszą oddychać - wtedy będą przestronne i przyjazne dla otoczenia. Pamiętaj - mniej, znaczy więcej!

Jeśli w trakcie urządzania mieszkania i zastanawiasz się które rozwiązania będą najlepsze? Marzą Ci się stylowe wnętrza i szukasz rad, które pomogą Ci urządzić idealne gniazdko? Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które sprawią, że

Więcej o: