Dom czy mieszkanie - co wybrać?

Wybór między domem, a mieszkaniem nie należy do najłatwiejszych. Wbrew pozorom decydującym czynnikiem nie powinien być wyłącznie metraż. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo ważny aspekt każdych wnętrz, jednak jest jeszcze kilka istotnych czynników, od których powinniśmy uzależnić nasz ostateczny wybór. Zobacz jakie zalety i wady wiążą się z posiadaniem domu i mieszkania i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie!

Dom czy mieszkanie - zalety i wady

Wybór między mieszkaniem, a domem jest niezwykle istotny dla naszego codziennego funkcjonowania. Co ważne, nie powinniśmy uzależniać go wyłącznie od metrażu, a wziąć pod uwagę także nasz rytm dnia i potrzeby. Jeśli kochamy poranny jogging w lesie, kochamy naturę i marzy nam się spokój i cisza zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybór domu - najlepiej na wsi lub na obrzeżach miasta. W takiej okolicy z pewnością bez problemu odpoczniemy i zrelaksujemy się po ciężkim dniu. Dom to wspaniałe rozwiązanie dla miłośników ogrodu, zwłaszcza jeśli niesatysfakcjonujące nas niewielki balkon.

Dom czy mieszkanie - co wybrać?Dom czy mieszkanie - co wybrać? fot. Homebook/dawanda,lightwoodsklep,a-tab fot. Homebook/dawanda,lightwoodsklep,a-tab

Mieszkanie vs dom - które rozwiązanie jest lepsze?

Mimo licznych zalet posiadania domu jest wiele osób, które bez zawahania wybierają niewielkie lokum w bloku. Niewątpliwie mieszkanie posiada wiele zalet i świetnie sprawdza się w codziennym funkcjonowaniu. Mieszkając w bloku w centrum miasta nie musimy martwić się ile czasu zajmie nam powrót do domu z pracy. Zdecydowanie bardziej komfortowe są także powroty z nocnych wyjść ze znajomymi. Prócz tego dużą zaletą mieszkania są finanse. Posiadanie domu wiąże się z dużymi opłatami, prócz tego zdecydowanie większe koszty poniesiemy urządzając lub remontując dom, niż mieszkanie, które ma mniejszy metraż, a co za tym idzie nie ma w nim miejsca na gabinet czy biblioteczkę, nie mówiąc już o dodatkach!

Dom czy mieszkanie - co wybrać?Dom czy mieszkanie - co wybrać? fot. Homebook/dawanda,carpetforyou, lightwoodsklep fot. Homebook/dawanda,carpetforyou, lightwoodsklep

Dom czy mieszkanie - co wybrać?

Stojąc przed dylematem - mieszkanie czy dom warto zastanowić się nad własnymi potrzebami i osobistym komfortem. To co dla jednego może się wydawać idealnym rozwiązaniem, dla drugiego może oznaczać niewygodny kompromis. Dlatego decydując się na któreś z rozwiązań trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw zarówno mieszkania jak i domu. Choć niewątpliwie dom wiąże się z większym komfortem i zostawia większe pole do aranżacji, zdecydowanie trudniej zapanować nad porządkiem i ładem, niż w małych wnętrzach. warto wziąć także pod uwagę naszą sytuację rodzinną - jeśli posiadamy dużą rodzinę, lub myślimy o jej powiększeniu duży dom będzie z pewnością bardziej funkcjonalny i zapewni nam większy komfort. Jeśli jednak mieszkamy sami, zbyt duży metraż może w nas potęgować uczucie osamotnienia i wyobcowania. Nie da się zatem jednoznacznie rozstrzygnąć, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze. Wszystko zależy od nas i tego, czego oczekujemy od naszego lokum. Wybierając między mieszkaniem, a domem trzeba jednak pamiętać, że oba rozwiązania mają zarówno zalety jak i wady, dlatego zanim podejmiemy decyzję warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw!

Dom czy mieszkanie - co wybrać?Dom czy mieszkanie - co wybrać? fot. Homebook/dawanda,lightwoodsklep,carpetforyou fot. Homebook/dawanda,lightwoodsklep,carpetforyou

Marzą Ci się stylowe i klimatyczne wnętrza pełne harmonii i wyjątkowej atmosfery? Zastanawiasz się które dodatki wybrać do Twojego mieszkania? Szukasz wyjątkowych i stylowych mebli do swojego wymarzonego domu? Nic prostszego! Poniżej znajdziesz 18 produktów, które świetnie sprawdzą się w Twoich wnętrzach, zapewniając im piękny wygląd i wyjątkowy nastrój!

Zobacz wideo
Więcej o: