Ściany w pokoju dziecka - jak ozdobić?

Pokój każdego dziecka powinien być bajkowym królestwem. Ściany w pokoju dziecięcym przede wszystkim nie mogą być monotonne i nudne! Kolorowe tapety, naklejki, plakaty, rysunki są hitem w urządzaniu wnętrz dla najmłodszych! Co wybrać, jak ozdobić ściany w pokoju naszego malucha? Doradzamy!

Ściany w pokoju najmłodszych dzieci powinny tętnić życiem i być pełne fantazji. Dzieci uwielbiają kolorowe przestrzenie oraz wzory, które wzbudzą mnóstwo emocji i rozwiną ich kreatywność. Powinniśmy pamiętać, że maluchy kształtują swoją osobowość od najmłodszych lat. Dzięki niestandardowych wzorach oraz ozdobach na ścianie rozwiniemy ciekawość do świata oraz pasje naszego dziecka. Jednocześnie pokój będzie pełen dynamizmu, energii i wprawi w najlepszy humor.

Plakaty i naklejki na ścianę

Plakaty i naklejkiPlakaty i naklejki Fot. Homebook. dawanda Fot. Homebook. dawanda

Ozdabianie ścian w pokoju dziecka wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Bardzo często wystarczą nieduże dodatki, akcesoria i dekoracje, które sprawią, że pokój zyska całkowicie inny wymiar.

Kolorowe plakaty z bajkowymi postaciami, zwierzętami, gwiazdkami czy kropkami zastąpią nudne tapety. Dodatkowo stopniowo będą kształtowały gust młodego człowieka oraz wniosą do pokoju przytulną atmosferę.

Fantazyjne naklejki na ścianę pozwolą stworzyć napis z imieniem dziecka lub ozdobić ścianę cytatem. Świeżo upieczeni rodzice bardzo często umieszczają nad łóżeczkiem malucha datę jego urodzenia, wagę oraz wzrost w pięknej, pastelowej ramce.

Bardzo modne stało się umieszczanie na ścianie alfabetu. To rozwiązanie, które wyjątkowo dobrze sprawdza się w pokoju przedszkolaków, które zaczynają swoją przygodę z poznawaniem literek.

Tablica na ścianie

Tablica na ścianieTablica na ścianie Fot. Homebook, dawanda Fot. Homebook, dawanda

Powszechnie wiadomo, że każde dziecko przechodzi przez etap rysowania i malowania ścian. Strzałem w dziesiątkę będzie umieszczenie tablicy na ścianie w pokoju malucha. Dzięki temu zyskamy czyste ściany w pozostałych pomieszczeniach, a nasza pociecha będzie mogła swobodnie tworzyć swoje murale.

Producenci farb wpadli na pomysł stworzenia farby tablicowej, którą możemy pokryć całą ścianę w pokoju. Struktura farby sprawi, ze ściana stanie się matowo czarna i będzie można po niej pisać kredą, ścierać ją oraz ponownie wykorzystywać. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko będzie mogło tworzyć swoje dzieła sztuki i szlifować talent. Radość dziecka na pewno będzie niesamowita a pokój zyska oryginalny walor dekoracyjny.

Fototapeta

FototapetaFototapeta Fot. Homebook, dawanda Fot. Homebook, dawanda

Fototapeta na pewno jest najtańszym oraz najbardziej popularnym rozwiązaniem ozdabiania ścian. Sklepy oferują szeroki wybór wzorów, które są pełne kolorów, ciekawych wzorów oraz bije od nich niesamowita radość.

Pokój naszego dziecka może zdobić ulubiona bajkowa postać, która będzie dbać o najpiękniejsze sny i towarzyszyć podczas porannego wstawania. Przyjazne misie, cukierki, baloniki, wróżki lub kolorowe drzewka będą doskonałą propozycją do pokoju dla dziewczynek. Natomiast fototapeta z autami czy pociągami wprawi w zachwyt każdego małego chłopca.

Równie dobrym rozwiązaniem będzie również fototapeta w geometryczne wzory. Jest to propozycja, która wpisze się w gusta każdego dziecka, niezależnie od płci oraz będzie ponadczasowa.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.