Bardzo często, salon stanowi otwartą przestrzeń połączoną z holem, czy też z kuchnią. W mieszkaniach o małej powierzchni salon spełnia wiele funkcji, takich jak miejsce do pracy, spania lub przyjmowania gości. Obecnie połączenie kuchni z salonem stanowi praktycznie standard. Aranżacja takiego wnętrza wymaga od nas pewnej samodyscypliny, tak by obie strefy miały ten sam charakter. Pamiętajcie, żeby kolorystyka obu tych pomieszczeń, meble i dodatki stanowiły harmonijną, uzupełniającą się całość. W tego rodzaju aranżacji świetnie sprawdzają się pastelowe, stonowane barwy. Stół powinien być ustawiony w kręgu światła lub oświetlony lampą sufitową. Tradycyjnej jadalni z wygodnym stołem nie zastąpi nam barek ani wyspa, jednak rozdzielenie kuchni od jadalni przy pomocy gustownego barku stanowi ciekawe rozwiązanie. Przy takim barku można wygodnie usiąść na wysokich hokerach.
Jeśli posiadacie dom lub mieszkanie z ogródkiem, wspaniałym rozwiązaniem jest usytuowanie miejsca do przyjmowania gości lub jadalni w pobliżu wyjścia na taras. Przez okrągły rok takie miejsce pozwoli nam na kontakt z naturą, da poczucie większej przestrzeni i w krótkim czasie stanie się ulubionym miejscem wszystkich domowników.
Kolaż / Fot. RAFAŁ LIPSKI / ladnydom.pl / mat. partnerówWszyscy zapewne zgodzimy się z tym, że najwygodniejszy do jedzenia posiłków i przyjmowania gości jest tradycyjny stół przy którym goście siedzą naprzeciwko siebie. Gabarytowo stół po kanapie jest kolejnym co do wielkości meblem w salonie. Dlatego powinniście umiejscowić je w pewnej odległości od siebie. Jeśli wybraliście nowoczesny styl wnętrza, prosta, zgeometryzowana forma stołu konsekwentnie powinna powtarzać się we wszystkich pozostałych elementach wyposażenia i wykończenia wnętrza.
Kolaż / fot. Ewelina Golinowska, EG Projekt / ladnydom.pl / mat. partnerówWięcej akcesoriów do jadalni: