Mieszkanie w zimowym klimacie - inspiracje

Nie lubimy marznąć. W okresie zimowym najchętniej zaszylibyśmy się we własnym mieszkaniu pod ciepłym kocem, warto więc zadbać o zimowe dodatki do mieszkania. Kierujmy się zasadą: miło, przytulnie i modnie, a nabierze ono wyjątkowego klimatu. Jakie meble i dodatki wybrać, by stworzyć mieszkanie w jesienno-zimowym klimacie? Podpowiadamy!

Zimowe dodatki ocieplą mieszkanie

Zimowe dodatki, które ocieplą mieszkanieZimowe dodatki, które ocieplą mieszkanie Fot. Homebook, okazje.info, nokaut, kolaż ładnydom Fot. Homebook, okazje.info, nokaut, kolaż ładnydom

Kiedy temperatura za oknem nas nie rozpieszcza, marzymy o pozostaniu w domu, a gdy już z niego wyjdziemy, chcemy jak najszybciej wrócić. Mimo że mamy ciepłe swetry, kurtki, kozaki i ładny widok za oknem, wolimy pozostać w cieple. Wieczory w domu z rodziną przy gorącej herbacie mają swój urok.

Miękkie i puszyste akcesoria sprawią, że nasze mieszkanie stanie się bardziej przytulne i ciepłe. Stołki z futerkowym wykończeniem będą zachęcały, by na nich usiąść. Futerka dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych: bielach, szarościach, czerniach i brązach. Niektóre sklepy oferują również stołki w odważniejszych kolorach: fioletowe, różowe czy czerwone.

Puchate dywaniki będą ogrzewać nasze stopy podczas spacerów po mieszkaniu. Dywany wykonane ze sztucznej skóry imitują naturalne futerka zwierzęce i są równie miłe. Świeczniki oraz latarenki pozwolą wieczorem stworzyć niesamowity i romantyczny nastrój.

Jasno i przytulnie

Jasno i przytulnie, zimowy klimat w mieszkaniuJasno i przytulnie, zimowy klimat w mieszkaniu Fot. Homebook, nokaut, okazje.info, kolaż ładnydom Fot. Homebook, nokaut, okazje.info, kolaż ładnydom

Jesienią i zimą mamy mniejszy dostęp do naturalnego światła, dlatego ważne jest, by nasze mieszkania były przejrzyste i jasne. Dzięki temu będziemy mieli lepszy nastrój i na pewno nie dopadnie nas jesienna chandra.

Meble białe lub z jasnego drewna będą kluczem do sukcesu. Wnętrze zyska przestronność i nowoczesny wyraz. Coraz częściej z tęsknoty za naturą sięgamy również po zwierzęce dekoracje w postaci rogów lub lamp, np. z sową. Poroża jeleni sprawią, że wnętrze nabierze niesamowitego charakteru.

Kiedy za oknem wcześnie robi się ciemno, przydadzą się również różnej wielkości świeczki, które w ciągu dnia stanowić będą piękny element dekoracyjny, umilą wieczory i pozwolą poczuć magię zbliżających się świąt.

Przytulna sypialnia

Przytulna, zimowa sypialniaPrzytulna, zimowa sypialnia Fot. Homebook, okazje.info, kolaż ładnydom Fot. Homebook, okazje.info, kolaż ładnydom

Sypialnia to miejsce, z którego podczas chłodu za oknem najchętniej byśmy nie wychodzili. Ciepła kołdra ogrzewa nasze ciało, a wszystko poza jej zasięgiem wydaje się być niesamowicie zimne. Szczególnie w sypialni warto zadbać o ciepłe dodatki. Puszysty dywanik będzie strzałem w dziesiątkę i pozwoli uniknąć stawiania stopy na lodowatej podłodze od razu po przebudzeniu.

Futerkowa narzuta i poduszki będą wspaniałą dekoracją na pościelonym łóżku i będą stanowiły miękkie oparcie podczas wieczornego czytania książki. Koc ze sztucznego futerka otuli nas w ciągu dnia i dodatkowo ogrzeje podczas mroźnej nocy.

Futrzane dodatki w sypialni sprawią, że wnętrze stanie się pełne ciepła ale również charakteru.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA