Zimowy ogród, czyli jak stworzyć przydomową oranżerie?

Martyna Trębacz
08.11.2016 17:00
Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy najbardziej brakuje nam słońca i zieleni. Jednym z najprostszych, a zarazem najlepszych sposobów na zatrzymanie tej wyjątkowej aury jest stworzenie miejsca, które zastąpi nam uroki lata. W tym celu można stworzyć przydomową oranżerię, która umili nam mroźne, zimowe dni!

Zimowy ogród - jak go stworzyć?

Dawniej, ogród zimowy oznaczał nieogrzewaną werandę, która prócz wrażeń wizualnych, nie spełniała żadnych innych funkcji. Obecnie coraz częściej jest pomieszczeniem użytkowym w którym może znajdować się nasz gabinet, jadalnia czy pracownia. Ważne jest, aby aby dobrze przemyśleć jaką funkcję ma pełnić nasz zimowy ogród. Jeśli chcemy, by oranżeria była stałym elementem wyposażenia naszego mieszkania trzeba pamiętać o odpowiednim ogrzewaniu i wentylacji, dzięki temu zapewnimy naszym rośliną odpowiednie warunki i będziemy mogli cieszyć się wspaniałym widokiem!

Zimowy ogród, czyli jak stworzyć przydomową oranżerie?Zimowy ogród, czyli jak stworzyć przydomową oranżerie? fot. Homebook/ dawanda, a-tab, domrustykalny, nokaut, lightwoodsklep fot. Homebook/ dawanda, a-tab, domrustykalny, nokaut, lightwoodsklep

Zieleń w domu - zainspiruj się!

Materiałem, który najczęściej wykorzystujemy do stworzenia oranżerii jest szkło. Trudno się temu dziwić - szkło pozwala nie tylko zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz, ale pozwala poczuć się jakbyśmy znajdowali się na świeżym powietrzu. Co ważne, szkło jest materiałem zapewniający całkowitą szczelność , dzięki czemu oranżeria może stać się elementem mieszkania. Materiałem z którego najczęściej buduje się ogród zimowy jest drewno. Idealnie współgra z naturą, tworząc ciekawy i stylowy efekt. Oranżeria wykonana z drewna świetnie sprawdzi się jako altana w ogrodzie - połączenie zieleni, drewna i szkła to gwarancja niezwykłego wyglądu i wyjątkowego klimatu!

Zimowy ogród, czyli jak stworzyć przydomową oranżerie?Zimowy ogród, czyli jak stworzyć przydomową oranżerie? fot. Homebook/dawanda,homebook,a-tab,domrustykalny,lightwoodsklep fot. Homebook/dawanda,homebook,a-tab,domrustykalny,lightwoodsklep

Jak stworzyć przydomową oranżerię?

Urządzając zimowy ogród nie można zapomnieć o meblach i dodatkach. Ich wybór zależy od stylu w jakim chcemy urządzić naszą oranżerię oraz od funkcji jaką ma ona pełnić. Jeśli chcemy stworzyć miejsce w którym zrelaksujemy się i odpoczniemy po ciężkim dniu warto zdecydować się na wygodną sofę i niewielki stoliczek. Świetnie sprawdzą się także dywany, poduszki i lampy, które stworzą wyjątkowy klimat i niepowtarzalną atmosferę. To jak będziemy wyglądała nasza oranżeria zależy od naszej wyobraźni - może to być jadalnia, kącik do czytania czy gabinet. W zależności od potrzeb można wybrać idealne dodatki - krzesła, stół czy stylowe biurko. Jedno jest pewne - w otoczeniu natury z łatwością odpoczniemy i zrelaksujemy się po ciężkim dniu!

Zimowy ogród, czyli jak stworzyć przydomową oranżerie?Zimowy ogród, czyli jak stworzyć przydomową oranżerie? fot. Homebook/dawanda,a-tab, lightwoodsklep,nokaut fot. Homebook/dawanda,a-tab, lightwoodsklep,nokaut

Uwielbiasz przyrodę? Kochasz zieleń i naturę we wnętrzach? Chciałbyś stworzyć w swoim domu oranżerię? Zastanawiasz się, które dodatki wybrać do zimowego ogrodu? Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które świetnie sprawdzą się w Twoim mieszkaniu! Zainspiruj się!

Zobacz wideo
Więcej o: