Jak urządzić domową biblioteczkę?

Martyna Trębacz
21.11.2016 18:00
Domowa biblioteczka to marzenie każdego, kto uwielbia czytać i kolekcjonować książki. Często z braku miejsca nasze książki lądują w pudłach czy garażach. Warto jednak wyeksponować nasze zbiory i cieszyć się widokiem ulubionych lektur czy tomików poezji, które jednocześnie wspaniale udekorują nasze mieszkanie. Choć z pozoru domowa biblioteczka to rozwiązanie tylko dla posiadaczy dużego metrażu, jednak nawet w niewielkich wnętrzach można stworzyć miejsce na nasze ukochane książki.

Domowa biblioteczka - jak ją urządzić?

Każdy miłośnik literatury marzy o stworzeniu w swoim domu domowej biblioteczki. Często w naszym mieszkaniu brakuje miejsca na trzymanie naszych ulubionych lektur i siłą rzeczy, zamiast zdobić nasze wnętrza, książki lądują w pudłach lub w garażu. Z pozoru może się wydawać, że jedynie właściciele dużych powierzchni mogą cieszyć się domową biblioteką, jednak w rzeczywistości nawet mając niewielkie mieszkanie można urządzić kącik na ukochane książki. Wszystko zależy od naszej inwencji i kreatywności. Jeśli więc uwielbiasz czytać dobrą literaturę i chcesz wygospodarować w swoim domu miejsce na lektury, przyjrzyj się naszym pomysłom i skorzystaj z rad, a będziesz mógł cieszyć się widokiem domowej biblioteczki wypełnionej po brzegi tomikami poezji i ulubionymi bestsellerami!

Jak urządzić domową biblioteczkę?Jak urządzić domową biblioteczkę? fot. Homebook/kolaż: homebook fot. Homebook/kolaż: homebook

Aranżacja mieszkania - domowa biblioteczka

Każdy kto lubi czytać książki, ma swoje ukochane pozycje do których często wraca by ponownie zanurzyć się w ukochanej lekturze i odkryć w niej nowe znaczenie i inspiracje. I choć od lat dużą popularnością cieszą się biblioteki to nic nie jest w stanie zastąpić naszą radość z kupna nowej zdobyczy. Brak miejsca na książki to utrapienie wielu z nas, a dodatkowo utrudnia nam znalezienie konkretnej pozycji do której chcemy wrócić. Planując stworzenie domowej biblioteczki musimy przede wszystkim przeanalizować ilość posiadanych książek, tak by odpowiednio zaplanować ile miejsca musimy przeznaczyć na jej stworzenie. Oczywiście, jeśli możemy poszczycić się dużym metrażem stworzenie miejsca na książki będzie zdecydowanie łatwiejsze, jednak nawet mając niewielkie mieszkanie możemy urządzić biblioteczkę, jednocześnie nie zajmując zbyt wiele miejsca. Świetnym pomysłem jest stworzenie biblioteczki jest wykorzystanie całej ściany - tak by półki znajdywały się od podłogi aż po sam sufit. Nie dość, że takie rozwiązanie da niesamowity efekt to jeszcze pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca, pozwalając na pomieszczenie wszystkich zgromadzonych książek! Dodatkowo takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w każdych wnętrzach - niezależnie od stylu jaki panuje w naszym domu!

Jak urządzić domową biblioteczkę?Jak urządzić domową biblioteczkę? fot. Homebook/kolaż: homebook fot. Homebook/kolaż: homebook

Jak urządzić domową biblioteczkę?

Półki sięgające od podłogi aż po sufit to świetne rozwiązanie zarówno dla tych którzy mogą pochwalić się dużym metrażem, jak i dla tych którzy mają niewielkie mieszkanie. Jeśli mamy wysokie sufity i pomysł dużych półek wydaje się mało praktyczny warto dokupić elegancką drabinkę, która pozwoli nam sięgnąć po każdą książkową pozycję bez większych problemów! W kwestii kolorystyki - wszystko zależy od naszego gustu i stylu w jakim urządzamy mieszkanie. Świetnie sprawdzą się zarówno ciemne półki, wykonane z drewna jak i białe, które znakomicie sprawdzą się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli dysponujemy małym metrażem z powodzeniem można urządzić biblioteczkę na korytarzu, sypialni czy gabinecie, tak by zminimalizować zajętą powierzchnię. Jeśli mieszkamy w piętrowym domu, dobrym pomysłem będzie stworzenie biblioteczki pod schodami. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale także sprawimy, że nasze wnętrza będą wyglądały ciekawie i nietuzinkowo!

Jak urządzić domową biblioteczkę?Jak urządzić domową biblioteczkę? fot. Homebook/ kolaż: homebook fot. Homebook/ kolaż: homebook

Marzy Ci się stworzenie domowej biblioteczki, ale nie wiesz jak i gdzie ją urządzić? Chcesz by Twoje wnętrza wyglądały wyjątkowo i przytulnie? To proste! Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które świetnie sprawdzą się w Twoim mieszkaniu i sprawią, że będzie ono klimatyczne i stylowe!

Zobacz wideo
Więcej o: