Jak tanio i modnie urządzić małą łazienkę?

Stylowa i modna łazienka za niewielką cenę to marzenie wielu z nas. I choć z pozoru to połączenie wydaje się mało realne, można urządzić stylową łazienkę, nie wydając przy tym fortuny. Zobacz wyjątkowe i modne aranżacje łazienek i zainspiruj się!

Jak urządzić stylową i tanią łazienkę?

Aranżacja małej łazienki to prawdziwe wyzwanie. Każdy marzy o przytulnych i klimatycznych wnętrzach za niewielką cenę. Wbrew pozorom przy odrobinie dobrych chęci jest to możliwe. Urządzając łazienkę należy pamiętać, że najważniejszą kwestią jest jej funkcjonalność. Niezależnie od trendów, które obwiązują oraz stylu w jakim chcemy urządzić naszą łazienkę, nie możemy zapominać, że łazienka musi być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Przy urządzaniu małej łazienki musimy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich kolorów. W przypadku małych powierzchni najlepiej sprawdzi się kolor biały, który optycznie powiększy wnętrze. Biel sprawi, że łazienka będzie sprawiała wrażenie bardziej przestronnej. W małych wnętrzach nalezy całkowicie zrezygnować z ciemnych kolorów, które spowodują odwrotny efekt.

Jak tanio i modnie urządzić małą łazienkę?Jak tanio i modnie urządzić małą łazienkę? fot. Homebook/ kolaż: nokaut, homebook fot. Homebook/ kolaż: nokaut, homebook

Aranżacja łazienki - które sprzęty do łazienki wybrać?

Prócz lustra i umywalki każda łazienka musi być wyposażona w sprzęty, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jednym z najważniejszych sprzętów obecnych w każdej łazience jest pralka. Choć oczywiście najważniejszą kwestią jest jej jakość, nie można zapominać, że stanowi ona element wyposażenia łazienki, a więc warto zastanowić się, który kolor będzie najlepiej pasował do stylu w jakim urządzimy naszą łazienkę. Pamiętaj, łazienkę urządzasz na najbliższe lata dlatego warto dobrze zastanowić się nad jej aranżacją, aby móc cieszyć się efektem końcowym!

Jak tanio i modnie urządzić małą łazienkę?Jak tanio i modnie urządzić małą łazienkę? fot. Homebook/ kolaż: homebook, nokaut fot. Homebook/ kolaż: homebook, nokaut

Łazienka - pomysły i inspiracje

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem wanny lub prysznica, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim metraż naszej łazienki. Jeśli jest ona rzeczywiście bardzo mała, lepszym rozwiązaniem będzie prysznic, który nie zajmie aż tyle miejsca co wanna. Warto wiedzieć, że aby optycznie powiększyć wnętrza łazienki należy wybrać możliwie jak największe lustra. Wszystko dlatego, że lustro optycznie powiększy wnętrza, sprawiając, że będzie ona bardziej przestronna! Ważne jest także, by zadbać o odpowiedni klimat łazienki, tak by czuć się w niej przytulnie i bezpiecznie. Dlatego warto zadbać o dodatki i dekoracje, tak jak donice z kwiatami, akcesoria łazienkowe czy dywaniki ozdobne. Ważne by łazienka odpowiadała naszym gustom i oczekiwaniom,  a przy tym była wygodna i funkcjonalna!

Jak tanio i modnie urządzić małą łazienkę?Jak tanio i modnie urządzić małą łazienkę? fot. Homebook/ kolaż: nokaut, homebook fot. Homebook/ kolaż: nokaut, homebook

Właśnie urządzasz łazienkę i zastanawiasz się jak ją zaaranżować? Chciałbyś stworzyć wyjątkowe wnętrza, nie wydając przy tym majątku? Szukasz pomysłów i inspiracji jak urządzić łazienkę o niewielkim metrażu? To proste! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy propozycję 18 produktów, które świetnie sprawdzą się w małych łazienkach, dodając im klimatu i wyjątkowego stylu!

Zobacz wideo
Więcej o: