Tekstylia do kuchni

Tekstylia są najłatwiejszym sposobem, żeby przeprowadzić metamorfozę w kuchni, gdzie nie ma miejsca na zbędne przedmioty. Dobierzmy akcesoria, które będą praktyczne. Ściereczki kuchenne, rękawice, fartuchy i dekoracja na stole - dobrze dobrane tekstylia sprawią, że kuchnia zyska świeży i piękny wygląd!

Tekstylia w kuchni stanowią przedmioty codziennego użytku. Pomimo tego, że nie są meblami i może nie grają pierwszorzędnej roli, zajmują ważną pozycję. Odpowiednie materiały sprawią, że nie tylko ożywimy wygląd, ale ułatwimy sobie codzienne czynności.

Fartuchy kuchenne i ściereczki

Fartuchy kuchenneFartuchy kuchenne Fot. producent, a-tab, nokaut Fot. producent, a-tab, nokaut

Fartuch stał się nieodłącznym elementem nowoczesnej kuchni. Oprócz tego jest wspaniałym narzędziem do pracy, które ochroni nasze ubranie przed plamami. Sklepy oferują całą gamę różnych wzorów fartuchów. Kropki, paski, motywy ludowe, kwiatowe sprawiają, że gotowanie staje się super przygodą. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się typowe fartuchy kucharskie, które przypominają stroje szefów kuchni z ulubionych programów kulinarnych i restauracji, dodatkowo chronią całe nasze ubranie przed zabrudzeniami.

Nowoczesne fartuchy są dopasowane do ciała, nie krępują ruchów a w dodatku są piękne. Dzięki różnorodności wzorów i kolorów możemy dopasować je do swojego charakteru i poczuć się wyjątkową panią domu.

Ściereczki w kuchni mogą się wydawać banalnym elementem, ale bardzo pomogą utrzymać czystość w kuchni, przydadzą się również do wycierania naczyń Tego typu akcesoria są wykonane z lnu lub bawełny. Wzory i motywy dopasujmy do charakteru wnętrza, by stworzyć spójną aranżację.

Rękawice - chroń swoje dłonie!

Rękawice kuchenneRękawice kuchenne Fot. producent, a-tab Fot. producent, a-tab

Niezbędne w kuchni są także rękawice. Bardzo często musimy przenosić i przestawiać gorące przedmioty, a używanie ręczników do tego celu jest niewygodne, w dodatku niebezpieczne, garnek zawsze może się nam wyślizgnąć i poparzyć nam dłonie . Z pomocą przychodzą rękawice kuchenne! W każdej kuchni powinna znaleźć się co najmniej jedna para. Na rynku dostępne są 2 rodzaje rękawic.

Rękawice materiałowe posiadają kilka warstw materiału, co sprawia, że nasze dłonie są bezpieczne. Najczęściej wykonane są one z bawełny lub tkaniny syntetycznej. Plusem jest, że rękawice posiadają magnes, co pozwoli zawiesić je w pobliżu kuchenki lub na lodówce. Często spotykane są również rękawice silikonowe lub silikonowe łapki. Silikon świetnie chroni ręce przed poparzeniami, wytrzymuje nawet 250 stopni.

Podkładki na stół i obrusy

Podkładki na stół i obrusyPodkładki na stół i obrusy Fot. producent, homebook, a-tab Fot. producent, homebook, a-tab

W centrum każdej kuchni jest stół, który jest wizytówką domu, dlatego powinien znajdować się na nim piękny obrus nie tylko od święta. Obrus podkreśli charakter każdej mniejszej i większej uroczystości, a na co dzień wprowadzi miły akcent podczas rodzinnego obiadu. Nie musi być on biały. Zaszalejmy z kolorami! Dobrze będzie się prezentował kontrastowy, który przełamie monotonność kolorów w kuchni.

Podkładki na stół pełnią ważną rolę, chronią stół przed zniszczeniem oraz plamami. Równie dobrze możemy je rozłożyć na obrusie, będą dodatkową dekoracją, a ochronią też obrus. Dobrze będą wyglądały kontrastowe, ale i dopasowane kolorystycznie do reszty pomieszczenia. Wybierzmy podkładki  z materiałów wysokiej jakości, żeby posłużyły nam dłuższy czas. Pamiętajmy, że ważne są ich wymiary. Podkładki na stole nie powinny się stykać, ani na siebie zachodzić.

Poniżej przedstawiamy tekstylia, które przydadzą się w każdej kuchni. Wybierzmy coś dla siebie!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.