HIT: polska porcelana z Zulany

Karolina Mucha
01.12.2016 15:00
Porcelana jest szlachetną formą ceramiki, zachwyca swoją elegancją i delikatnością. Świetnie sprawdzi się na uroczystościach rodzinnych czy eleganckich kolacjach, ale możemy się nią cieszyć nie tylko od święta. Producent marki Zulana stworzył serię porcelanowych naczyń, które wpiszą się w każdy gust! Skąd wziął się trend na porcelanę? Jak wybrać porcelanę na co dzień, a jaka będzie odpowiednia dla dzieci? Doradzamy!

Porcelana z Zulany - skąd moda na nią?

Porcelana z Zulany - skąd moda na nią?Porcelana z Zulany - skąd moda na nią? Fot. materiały prasowe, zulana Fot. materiały prasowe, zulana

Zulana oferuje barwne i wyjątkowe naczynia ze szlachetnej, polskiej porcelany, produkowanej w fabryce z tradycjami e na Dolnym Śląsku. Dużym plusem polskiej produkcji jest wytwarzanie porcelanowych naczyń z naprawdę wysokiej jakości materiałów, takich jak: kwarce, skalenie i kaoliny. Dzięki swojej zerowej nasiąkliwości bardzo łatwo zmyć najtrwalsze tłuszcze oraz sosy, a odporna i gładka powierzchnia naczyń zapewni odporność na zarysowania sztućcami. Porcelanę od Zulany śmiało możemy wkładać je do mikrofalówek czy zmywarek.

Kolorowe komplety kubków, talerzy, misek i staranność ich wykonania przesądziły o sukcesie marki Zulana. Właścicielki firmy są artystkami, które wkładają w projekty naczyń całe swoje serce.

Szyk i elegancja - porcelanowe naczynia

Szyk i elegancjaSzyk i elegancja Fot. materiały prasowe, zulana Fot. materiały prasowe, zulana

Wszystkie gorące napoje i dania smakują dużo lepiej, jeśli podany je we właściwy sposób. Mogą nam w tym pomóc odpowiednie naczynia z porcelany. Dawniej na porcelanę mogli sobie pozwolić jedynie wyższe warstwy społeczeństwa, obecnie porcelana jest coraz bardziej popularna i gości w wielu domach.

Porcelanowe filiżanki i kubki idealnie sprawdzą się do podawania kawy czy herbaty i będą tak samo jak dawniej, synonimem szyku, elegancji i luksusu. Filiżanki wymagają towarzystwa pięknych spodków. Wybierając porcelanową zastawę stołową należy pamiętać, aby unikać naczyń lekkich z grubymi ściankami, które będą mnie wytrzymałe.

Naczynia z porcelany najczęściej spotykane są w kolorze białym lub kremowym, co podkreśla ich wyjątkowy charakter. Zdobią je jedynie delikatne malowane wzory, najczęściej kwiatowe.

Dzięki swojej elegancji porcelana doskonale sprawdzi się jako prezent na wyszukane okazje takie jak ślub czy ważniejsza rocznica.

Porcelana dla dzieci - wybieraj świadomie!

Porcelana dla dzieciPorcelana dla dzieci Fot. materiały prasowe, zulana Fot. materiały prasowe, zulana

Większość z nas wybiera dla dzieci naczynia plastikowe, wychodząc z założenia, że są bardziej praktyczne, bo się nie stłuką. Jednak nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. W obecnych czasach jesteśmy bombardowani tonami plastiku, natomiast porcelana jest jednym z najzdrowszych surowców!

Naczynia tego typu nie zawierają toksycznych substancji, dlatego nie ma obaw, gdy jedzenie styka się z materiałem. Bardzo ważnym aspektem w doborze naczyń dla dzieci są oczywiście walory estetyczne. Zulana zadbała o to, aby naczynia były kolorowe i bajecznie. Dekoracje są wypalane w temperaturze 1200 stopni Celsjusza, dzięki czemu porcelana jest termoodporna i odporna na ścieranie. Dodatkowo producenci używają ekologicznych farb ceramicznych, które nie zagrażają najmłodszym użytkownikom.

aa

Zobacz wideo
Więcej o: