Hoker - modny stołek barowy

Każdy z nas marzy o modnym i funkcjonalnie urządzonym domu. Efektowne i wygodne meble są podstawą udanej aranżacji. Hitem kuchennych aranżacji stały się hokery, które dodają pomieszczeniu modnego designu i prestiżu. Co to jest hoker i jak wybrać odpowiedni? Podpowiadamy!

Co to jest hoker?

Fot. Homebook materiały partnera

Hoker to przede wszystkim efektowne krzesło barowe. Tego typu siedzisko idealnie sprawdzi się w każdej kuchni przy wysokim blacie. Jest wysokie, bardzo często ma oparcie lub podłokietniki, dzięki czemu jest wygodne. Sklepy wnętrzarskie oferują rozmaite modele, wiele z nich jest obrotowych, mają trzy lub cztery nogi i są wykonane z różnych materiałów i w różnych wersjach kolorystycznych.

Ten modny stołek barowy stał się hitem aranżacyjnym i zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Nie tylko pięknie się prezentuje i wpisuje w nowoczesne trendy, ale też świetnie się sprawdza w sytuacji, gdy mamy małą kuchnię. Duże i masywnie wykonane krzesła zajmują zbyt dużą przestrzeń. Hoker ustawiony przy barku sprytnie oddzieli kuchnię od salonu i pozwoli stworzyć strefę jadalną.

Hoker - konstrukcja

Fot. Homebook materiały partnera

Hoker, oprócz swoich zalet wizualnych, powinien cechować się wygodą i funkcjonalnością, dlatego zwróćmy uwagę na jego konstrukcję. Wysokość siedziska nie jest bez znaczenia - powinno ono sięgać 30 cm poniżej blatu lub wyspy przy której jest ustawiony mebel. Dzięki temu siedząc na hokerze, będziemy mogli ułożyć swobodnie ręce na blacie. Szerokość siedziska powinna wynosić około 40 cm.

Równie ważne jest oparcie mebla - powinno być odpowiednio wyprofilowane. Im wyższe oparcie, tym hoker jest wygodniejszy i nie wbija się w plecy siedzącej na nim osoby.

Doskonałym rozwiązaniem jest zakup hokera, który ma możliwość regulacji tak, by każdy dopasował go do swoich potrzeb. Ceny tych stołków barowych to wydatek rzędu od 120 do 400 złotych.

Drewniany, plastikowy czy skórzany - jaki hoker wybrać?

Najczęściej wybierane są hokery wykonane z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. Czym cechuje się każdy z modeli i do jakich wnętrz najlepiej pasuje?

W klasycznych, tradycyjnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się hokery drewniane. Dzięki nim wnętrze wyda się bardziej przytulne i harmonijne. Hokery plastikowe są bardziej awangardowe i nowoczesne. Kojarzą się z wielkomiejskim stylem życia, restauracjami czy biurowcami. Dzięki swojej lekkości ożywią każde wnętrze. Hoker skórzany to mebel z klasą - będzie nie tylko wyznacznikiem wygody, ale też luksusu. Tego typu modele są odporne na uszkodzenia, a dzięki miękkiemu obiciu będą stołkiem zdecydowanie najwygodniejsze.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.