Szafka nocna i toaletka - miejsca na skarby w twojej sypialni

Kładąc się spać, lubimy mieć w zasięgu ręki rozmaite przedmioty: telefon, budzik, lampkę nocną, książkę, którą czytamy przed snem czy ulubiony krem. Każda z tych rzeczy powinna mieć swoje miejsce, w sypialni zatem nie powinno zabraknąć szafki nocnej i toaletki. Jak wybrać odpowiednie meble tego typu? Podpowiadamy!

Szafka nocna - niezbędna w sypialni

Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Szafka nocna jest ważnym elementem wyposażenia każdej dobrze urządzonej sypialni. Dzięki takiemu rozwiązaniu niezbędne przedmioty zawsze będą pod ręką. W dowolnej chwili będziemy mieli łatwy dostęp do budzika, szklanki z wodą, okularów czy ulubionej książki lub gazety czytanej przed snem. W sypialniach małżeńskich, z dużym łóżkiem, najlepiej ustawić dwie identyczne szafki po obu stronach łóżka, żeby każdy miał swobodny dostęp do swoich drobiazgów.

Na szafce nocnej nie powinno zabraknąć lampki. Szuflady pozwolą schować przedmioty do środka i utrzymać porządek na blacie.

Jak szafkę nocną wybrać?

Szafka nocnaSzafka nocna Fot. Homebook, shumee, materiały partnera, BNP Paribas, kolaż czterykąty Fot. Homebook, shumee, materiały partnera, BNP Paribas, kolaż czterykąty

Sklepy oferują szeroki wybór szafek nocnych: z szufladami, drzwiczkami, proste, w formie stolika oraz o fikuśnych kształtach. Szafka nie musi mieć takiego samego koloru jak pozostałe meble w sypialni. Kontrastowy wzór i kolor sprawi, że zwrócimy na nią większą uwagę. Jeśli jednak jesteście zwolennikami harmonijnych rozwiązań, warto kupić szafkę nocną w komplecie z łóżkiem, co zagwarantuje idealną kompozycję kolorów. Najlepiej, jeśli szafka nocna będzie miała wysokość co najmniej 5 cm wyższą od materaca, dzięki czemu będziemy mieli łatwiejszy dostęp do stojących na niej przedmiotów. Decydując się na małą szafkę nocną, powinno nam szczególnie zależeć na zachowaniu przestrzeni, dlatego warto wybrać kinkiet, lampkę nocną wiszącą lub wkładaną bezpośrednio do kontaktu. Dzięki temu na szafce zyskamy dodatkowe miejsce.

Toaletka - marzenie każdej kobiety

Fot. Homebook, materiały partnera

Codzienny makijaż i układanie fryzury zajmuje każdej kobiecie mnóstwo czasu, niemniej zabierają go wieczorne rytuały, gdy smarujemy się regenerującymi kremami. Wszystkie kosmetyki powinny znajdować się w zasięgu wzorku i ręki, dzięki czemu zaoszczędzimy czasu na szukaniu potrzebnego w danej chwili przedmiotu.

Toaletka ma z reguły duże lustro oraz 2-3 szuflady. Ten mebel nie tylko ułatwia zabiegi pielęgnacyjne, ale jest też wspaniałą dekoracją sypialni - nadaje jej luksusowy charakter i sprawia, że wnętrze zyskuje lekkość i romantyczny styl.

Toaletka nie musi pasować stylem do urządzonej sypialni - ważne, by podobała się kobiecie, która ma z niej korzystać. Pamiętajmy, by ustawić ją w dobrze oświetlonym miejscu - mebel nie powinien stać przy wysokiej szafie, która stworzy cień, ponieważ do wykonywania makijażu potrzebujemy dużej ilości światła.

Więcej o: