Najmodniejsze dywany z polskich sklepów. Sprawdź, co jest teraz na topie

WG/MT
17.12.2018 15:00
Dywany wróciły do łask! Nic dziwnego, odpowiednio dobrany dywan potrafi dodać charakteru każdemu pomieszczeniu. Jakie dywany są teraz modne?

Przez kilka lat w magazynach i serwisach wnętrzarskich, królowały surowe, minimalistycznie urządzone przestrzenie - błyszczące fronty mebli, gładkie "zimne" podłogi i bardzo oszczędne dekoracje. Takie wnętrza pomału odchodzą do lamusa. Znów stawiamy na przytulne, ciepłe pokoje, w których aż chce się być. Do łask wracają dywany - to prosty sposób, aby dodać wnętrzu charakteru. Dywan może też optycznie podzielić pomieszczenie. Położony przy kanapie będzie akcentował "tu znajduje się kącik wypoczynkowy". Jakie dywany są teraz najmodniejsze? Wyraźnie widać trzy wiodące trendy.

1. Dywany w geometryczne wzory

Dywan w geometryczne wzoryDywan w geometryczne wzory Fot. mat. Komfort Fot. mat. Komfort

Trójkąty, koła, kwadraty - pokochaliśmy dywany w geometryczne wzory. Świetnie sprawdzą się w prosto urządzonych wnętrzach. Uwaga, wzory można ze sobą łączyć - słynną z tego Skandynawowie. W ich wykonaniu dywan w kratkę i kanapa w paski pasują do siebie jak ulał. My jednak zalecamy umiar - on zawsze się sprawdza! W tym sezonie dywany ozdobione geometrycznymi wzorami mają nieco "wyblakłą" kolorystykę.

2. Dywany w orientalne wzory

Dywan w marokańskie wzoryDywan w marokańskie wzory Fot. 2artsdecor.com Fot. 2artsdecor.com

Orientalne dywany wracają do łask. Nie mówimy tu o miejscu produkcji, ale o stylistyce. W tym sezonie stawiamy na motywy zaczerpnięte z egzotycznych krajów. Królują marokańskie koniczynki, wzory typu paisley (orientalna "łezka") i arabeski.

3. Dywany w intensywnych kolorach

Fot. asiatic.co.uk

O ile w pierwszym trendzie królują "wyblakłe" kolory, tutaj jest zupełnie inaczej. Wiele modnych dywanów zachwyca oryginalnymi, intensywnymi barwami. Często ozdobione są kwiatowymi motywami.

Który z tych trendów podoba wam się najbardziej? Poniżej przedstawiamy kilkanaście dywanów, które wpadły nam w oko.

Zobacz wideo
Więcej o: