Czas na kawę i herbatę - akcesoria do serwowania

Rozpocznij swój dzień wyjątkowo od filiżanki ulubionej herbaty lub aromatycznej kawy. Gorący napój rozgrzeje nas w chłodne, zimowe dni. Warto zadbać o odpowiednią oprawę w postaci pięknych akcesoriów do serwowania kawy i herbaty. Jakie akcesoria są niezbędne? Podpowiadamy!

Wybieramy najpiękniejsze filiżanki do herbaty!

Wybieramy najpiękniejsze filiżanki do herbaty!Wybieramy najpiękniejsze filiżanki do herbaty! Fot. Rosenthal, CC0 Public Domain Fot. Rosenthal, CC0 Public Domain

Zbliżające się święta to idealny czas na zakup eleganckich filiżanek. Choć zwykle pijemy herbatę w kubkach i to właśnie one zdecydowanie królują w naszych domach, zawsze posiadamy przynajmniej kilka filiżanek. Efektowne wzory i piękne kształty ozdobią świąteczny stół oraz umilą chwile w gronie rodziny. Wybierając filiżanki do herbaty zwracajmy uwagę na ich poręczność, im większe uszko, tym naczynie lepiej układa się w dłoni. Kolorowe lub pastelowe wzory, porcelanowe, porcelitowe oraz szklane. Wybór jest bardzo szeroki.

Filiżanka do tego gorącego napoju powinna mieć pojemność około 200-300 mililitrów oraz kształt tulipana. Must have każdego eleganckiego naczynia to oczywiście spodek do kompletu, który przyda się na odłożenie łyżeczki, ale i dzięki niemu filiżanka będzie się lepiej prezentowała. Komplet filiżanek może być również wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego.

Serwisy kawowe

Serwisy kawoweSerwisy kawowe Fot. archiwum, CC0 Public Domain Fot. archiwum, CC0 Public Domain

Dawniej serwisy kawowe były elementem obowiązkowym w każdym domu, po latach wraca na nie moda. Szczególnie często wybierana jest porcelana, która wygląda elegancko i luksusowo. Wybór serwisu kawowego nie należy do najłatwiejszych. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jakość wykonania, mając na uwadze fakt, że serwis powinien służyć nam przez wiele lat.

Najbardziej popularne są serwisy przeznaczone dla 6 osób, jednak równie często kupowane są dla 8 lub 12. Do zestawu warto dokupić cukiernicę. Najpiękniejsze serwisy kawowe wykonane sa oczywiście z porcelany, zwykle koloru białego lub kremowego z delikatnymi zdobieniami. Warto zwrócić szczególną uwagę, aby serwis kawowy pasował do zastawy stołowej, tworząc harmonijną, dobrze się prezentującą całość.

Niezbędne akcesoria do kawy i herbaty

niezbędne akcesorianiezbędne akcesoria Fot. CC0 Public Domain Fot. CC0 Public Domain

Mimo tego, że duża część ludzi nie słodzi kawy i herbaty na pewno jest posiadaczem cukiernicy. Ten nieduży dodatek wygląda niepozornie, ale przykuwa do siebie dużą część uwagi i jest niezbędny w każdym domu.

Cukiernica zdobi stoły w kuchni, salonie czy jadalni chroniąc cukier przez zawilgoceniem. Sklepy oferują różne rodzaje cukiernic, od klasycznych, białych, kremowych po kolorowe i designerskie. Najbardziej popularne są cukiernice posrebrzane lub te wykonane ze stali nierdzewnej. Miłośnikom elegancji na pewno przypadną do gustu cukiernice z porcelany.

Do idealnego zaserwowania naszym gościom kawy czy herbaty z pewnością przyda się porządny ekspres do kawy lub kawiarka. Niezbędne będą talerzyki pod filiżanki lub na słodkości.

Poniżej przedstawiamy akcesoria, które możecie wykorzystać!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.