3 najpiękniejsze filmowe wigilie wszech czasów. Zainspiruj się! [ARANŻACJE I PRODUKTY]

Martyna Trębacz
13.12.2016 11:00
Przed nami wigilia - jedna z najbardziej wyczekiwanych kolacji w roku. Wielu z nas zastanawia się jak udekorować świąteczny stół, tak by wyglądał stylowo i szykownie. Jeśli Tobie także marzy się wigilia rodem z hollywoodzkiej produkcji, koniecznie zobacz nasze propozycje. W końcu w ten wyjątkowy czas, każdy może poczuć się jak prawdziwa hollywoodzka gwiazda i sprawić, że wigilijny wieczór będzie wyglądał niczym scena z kultowego filmu!

Filmowe wigilie wczechczasów - Kevin sam w domu

Trudno wyobrazić sobie zestawienie filmowych wigilii wszechczasów bez filmu "Kevin sam w domu". Mimo, że od premiery minęło ponad ćwierć wieku, obraz wciąż cieszy się ogromną popularnością i sympatią widzów. Jak widać na zdjęciu powyżej, Kevin nie tylko potrafił rozprawić się ze złodziejami, ale także pięknie udekorować wigilijny stół! Rezolutny siedmiolatek mimo, że spędził święta samotnie, uczcił je w iście amerykańskim stylu. Stół nakrył tradycyjnym białym obrusem, na środku ustawił świąteczny stroik i dwa świeczniki w kształcie złotych aniołków unoszących zielone świece. Nic więcej nie potrzeba aby stworzyć świąteczny nastrój. Całość dopełniły proste talerze i serwetki oraz elegancki kieliszek wypełniony mlekiem. W ten sposób pomysłowy siedmiolatek mimo, że spędzał Boże Narodzenie całkiem sam, zadbał o wyjątkową oprawę i klimat świąt.

3 najpiękniejsze filmowe wigilie wszech czasów. Zainspiruj się! [ARANŻACJE I PRODUKTY]3 najpiękniejsze filmowe wigilie wszech czasów. Zainspiruj się! [ARANŻACJE I PRODUKTY] fot. screenshot/ kolaż: nokaut, homebook fot. screenshot/ kolaż: nokaut, homebook

Najpiękniejsze filmowe wigilie - Listy do M

Jeśli mowa o wigilijnych kolacjach w filmach, nie można zapomnieć o polskim akcencie. Filmem, który idealnie wprowadza w atmosferę świąt są Listy do M, czyli nasz rodzimy odpowiednik filmu "To właśnie miłość". Obraz nie tylko skutecznie oddaje klimat Bożego Narodzenia, ale podpowiada jak stylowo i elegancko przygotować kolację wigilijną. Bohaterka filmu grana przez Agnieszkę Wagner przygotowuje dla siebie i męża stylową i wykwintną wigilię. Zamiast tradycyjnego połączenia czerwieni z zielenią, kobieta wybiera eleganckie czarno-białe nakrycie. Stół zdobi wykwintna porcelana, srebrne dodatki, szlachetne kryształy i białe świece. Podstawą do tego typu dekoracji stołu jest biały obrus i czarny bieżnik. Przy takim zestawieniu świetnie sprawdzi się połączenie nowoczesnych naczyń z klasycznymi naczyniami. Efekt z pewnością zadowoli każdego!

3 najpiękniejsze filmowe wigilie wszech czasów. Zainspiruj się! [ARANŻACJE I PRODUKTY]3 najpiękniejsze filmowe wigilie wszech czasów. Zainspiruj się! [ARANŻACJE I PRODUKTY] fot. TVN/kolaż: nokaut,homebook fot. TVN/kolaż: nokaut, homebook

Filmowe inspiracje świąteczne - Harry Potter

Motyw wigilijnej kolacji pojawia się także w "Harrym Potterze" adaptacji powieści autorstwa J.K. Rowling o tym samym tytule. Nie ma zapewne dziecka, które nie słyszało o przygodach tytułowego Harrego Pottera, który wraz z przyjaciółmi toczył walkę z największym czarnoksiężnikiem świata - Lordem Voldemortem. Także w Hogwarcie obchodzono święta Bożego Narodzenia. W szkole dla czarodziei gwiazdka musi być magiczna. Mimo, że na wigilijnym stole widnieją tradycyjne dekoracje, już w samych murach można odnaleźć magię i wyjątkowy klimat, który niesie ze sobą świąteczny czas. Na stołach góruje prostota i klasyczna elegancja. Bez trudu, każdy z nas może udekorować swój wigilijny stół inspirując się filmową stylizacją. Wystarczy do tego drewniany, brązowy stół, złota zastawa, szklane dzbanki na wodę i fioletowe lniane serwetki, a z pewnością nasz wigilijny stół zapewni nam magiczną atmosferę i wyjątkowy klimat!

3 najpiękniejsze filmowe wigilie wszech czasów. Zainspiruj się! [ARANŻACJE I PRODUKTY]3 najpiękniejsze filmowe wigilie wszech czasów. Zainspiruj się! [ARANŻACJE I PRODUKTY] fot. thehollywoodnews.com/kolaż: nokaut, homebook fot. thehollywoodnews.com/kolaż: nokaut, homebook

Szukasz pomysłu na dekoracje stołu wigilijnego? Marzy Ci się wigilijna kolacja w prawdziwie filmowym wydaniu? To proste! Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które pozwolą Ci przygotować wigilijną ucztą o jakiej marzysz!

Zobacz wideo
Więcej o: