Harmonijny rodzinny apartament w Gdańsku

Każda rodzina potrzebuje mieszkania dla siebie. Rodzina z Gdańska kupiła stumetrowy apartament niedaleko Starego Miasta. Potrzebowali miejsca, które będzie nowoczesne, funkcjonalne, a jednocześnie przytulne i ciepłe, dlatego poprosili pracownię Raca Architekci i idealną aranżację. Jakie były efekty? Przekonajcie się sami!

Mieszkanie pełne harmonii i spokoju - kuchnia idealna

Mieszkanie pełne harmonii i spokoju - kuchnia idealnaMieszkanie pełne harmonii i spokoju - kuchnia idealna Fot. Raca Architekci Fot. Raca Architekci

Słowo 'harmonia' stało się motywem przewodnim dla architektów Raca Architekci, którzy aranżowali mieszkanie dla rodziny z Gdańska. Projektantom zależało na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, zachowaniu porządku oraz estetyki. Całe mieszkanie urządzone jest na zasadzie przeciwieństw. Zestawiono jasne barwy z ciemnymi, zimne z ciepłymi, geometrię z nieregularnymi wzorami, a powierzchnie błyszczące z matowymi, dzięki czemu mieszkanie ma niespotykany klimat i przyjazny wyraz.

Kuchnia w apartamencie urządzona jest w stonowanych barwach, dzięki czemu jest elegancka i ponadczasowa. Odpowiednia zabudowa sprzętu kuchennego pozwoliła zachować harmonię i przejrzystość we wnętrzu. Na pozór niepotrzebna wnęka w kuchni stała się świetnym miejscem do zaaranżowania szafki na wina, które śmiało można eksponować. Przestrzeń została maksymalnie wykorzystana. Natomiast duży stół z wygodnymi krzesłami pozwolił stworzyć idealny kącik jadalniany.

Funkcjonalna sypialnia

Funkcjonalna sypialniaFunkcjonalna sypialnia Fot. Raca Architekci Fot. Raca Architekci

Architekci zdecydowali się na naturalne, dębowe drewno, które idealnie komponuje się z szarościami panującymi we wnętrzu. Sypialnia to najjaśniejsze pomieszczenie w całym apartamencie. Klientom zależało, aby była ona neutralna oraz wyciszona, co sprzyja wypoczynkowi. Dynamizmu w sypialni nadaje geometryczna fototapeta, którą charakteryzuje głębia i perspektywa.

Szafki nocne po obu stronach łóżka to element obowiązkowy każdej dobrze urządzonej sypialni. Zawieszone nad nimi lampki dodają we wnętrzu symetrii. Puszysty dywan sprawi, że sypialnia będzie przytulna i nabierze ciepłego wyrazu, natomiast rysunki lub grafiki zawieszone na ścianach mogą spersonifikować wnętrze, zgodnie z charakterami mieszkańców.

Garderoba w korytarzu

Garderoba w korytarzuGarderoba w korytarzu Fot. Raca Architekci Fot. Raca Architekci

Idealna kompozycja i maksymalne wykorzystanie przestrzeni zastosowano w hallu, gdzie duża, pojemna szafa pełni funkcję garderoby. Szafa z lustrem pomieści zarówno ubrania wierzchnie jak i mniej używane oraz ocenić swój wygląd przed wyjściem z mieszkania.

Ważną funkcję pełni szafka na buty, która dzięki specjalnym półkom pozwala zachować porządek i czystość. Każda para butów jest łatwo dostępna i w zasięgu wzroku domowników. Doskonałym rozwiązaniem będzie umieszczenie pufy lub taboretu obok szafki na buty, co pozwoli wygodnie zasznurować lub zapiąć obuwie. W korytarzu nie może zabraknąć również wieszaka na kurtki i płaszcze oraz odpowiedniego oświetlenia.

Poniżej przedstawiamy meble i akcesoria, które idealnie wpisują się w klimat Gdańskiego apartamentu!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA