Mieszkanie z "Przyjaciół" i "Seksu w wielkim mieście". Czy wiesz, które kosztowałoby więcej?

WG
12.12.2016 11:13
"Seks w wielkim mieście" i "Przyjaciele" to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Pamiętacie, jak urządzone były mieszkania Moniki i Carrie? Sprawdzamy, ile dziś musielibyśmy zapłacić za takie mieszkanie.

Zarówno Monika, jak i Carrie mieszkały na Manhattanie (adresy są bardzo dobrze znane). Lokalizacja mieszkania Carrie Bradshaw. od początku budziła wiele wątpliwości, bo czy "zwykłą" dziennikarkę stać by było na wynajem mieszkania w tak prestiżowej dzielnicy? Carrie w swoim "M" randkowała i pisywała felietony. U Moniki zawsze było pełno przyjaciół. Przyjrzymy się dokładniej obu mieszkaniom

Mieszkanie Moniki z serialu "Przyjaciele"

Fot. kolaż Ladnydom.pl/screenshot z serialu Przyjaciele/ mat. partnerów

Przez 239 odcinków serialu, to w mieszkaniu Moniki Geller (w kamienicy, w dzielnicy Greenwich Village) spotyka się szóstka przyjaciół. Mieszkanie składało się z z dużego salonu z kuchnią i jadalnią, dwóch sypialni i łazienki. Był tu także balkon oraz tajemniczy schowek, do którego klucz miała tylko Monika. Najwięcej scen obywało się w salonie połączonym z kuchnią. Zwracała uwagę kolorystyka, jakże inna od innych "serialowych" wnętrz". Dostrzec tu można było fioletowe ściany, turkusowe szafki w kuchni i zielone drzwi. Do tego eklektyczne meble (miękkie kanapy, okrągły stół w kuchni (z krzesłami z "innej bajki", cytrynowa szafka nad lodówką) i dodatki (plakaty i stare reklamy, kwieciste zasłony i wzorzyste dywany).

A cena? Wynajem mieszkania w podobnej wielkości, w kamienicy na Greenwitch Village, to koszt od 5 do nawet 15 tysięcy dolarów miesięcznie.

Z lewej - plan mieszkania Moniki; z prawej - plan mieszkania CarrieZ lewej - plan mieszkania Moniki; z prawej - plan mieszkania Carrie Fot. kolaż/nikneuk.deviantart.com/ Z lewej - plan mieszkania Moniki; z prawej - plan mieszkania Carrie Fot. kolaż/nikneuk.deviantart.com/ Z lewej - plan mieszkania Moniki; z prawej - plan mieszkania Carrie

Mieszkanie Carrie Bradshaw

Fot. kolaż Ladnydom.pl/screenshot z serialu 'Seks w wielkim mieście'/ mat. partnerów

245 E 73rd Street - to fikcyjny adres znany wszystkim fanom serialu "Seks w wielkim mieście". Mieszkanie Carrie znajdowało się w starej kamienicy w dzielnicy Greenwitch Village. Chociaż niewielkie, miało bardzo ciekawy układ. Po środku znajdowała się ciemna kuchnia (Carrie nie gotowała - w piekarniku trzymała swetry). Był tu korytarz z biblioteką, salon połączony z sypialnią i miejscem do pracy, łazienka oraz oczywiście garderoba. W kilku pierwszych sezonach dominują tu beże i brązy. Znaleźć można mnóstwo książek, plakatów, obrazków na ścianach i całą kolekcję dużych, wygodnych foteli. W pewnej chwili Carrie decyduje się na remont - maluje ściany na niebiesko, a ciężkie meble zastępuje lżejszymi, białymi.

Przyszedł czas na cenę . W jednym z odcinków dowiadujemy się, że Carrie wynajmuje swoje mieszkanie za 700 dolarów miesięcznie. Dziś wynajem podobnego mieszkania w tej lokalizacji to wydatek ok. 3 tysięcy dolarów.

Mimo, że "Przyjaciół" i "Seks w wielkim mieście" skończono kręcić już dobrych kilka lat temu, nadal bardzo popularne są wycieczki po Nowym Jorku śladami bohaterów. Mieszkania te bez wątpienia zyskały na wartości. Zobaczcie kilka gadżetów, które świetnie pasują do obu wnętrz:

Zobacz wideo

Zapisz