Świąteczne akcenty w Twoim domu

Święta tuż, tuż, dlatego do naszych domów zaczyna wkradać się świąteczna atmosfera. Kupujemy prezenty, wymyślamy potrawy oraz dekorujemy dom. Jakie ozdoby świąteczne wybrać, by mieszkanie nabrało blasku i magicznej aranżacji? Podpowiadamy!

Zbliżające się święta powinny być czasem spędzonym w rodzinnym gronie. Te magiczne chwile warto umilić pięknymi dodatkami, dzięki którym mieszkanie będzie bardziej przytulne i eleganckie. Szczególnie dzięki odpowiednim ozdobom, światełkom, błyszczącym dodatkom nasz dom będzie bił blaskiem i pomoże poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, nawet jeśli za oknem nie będzie śniegu.

Salon w świątecznym wydaniu

Salon w świątecznym wydaniuSalon w świątecznym wydaniu Fot. Homebook Fot. Homebook

Hitem tegorocznych świąt jest złoto, miedź i srebro. Dzięki dodatkom w tych kolorach mieszkanie będzie biło oszałamiającym, ciepłym blaskiem. Lampy, świeczniki, nóżki od stolików, wszystkie chwyty są dozwolone. Warto podkreślić, że takie dodatki nie są jedynie świątecznym akcentem, będą prezentowały się równie pięknie w pozostałych okresach roku.

Błysk w mieszkaniu wniesie do wnętrz mnóstwo elegancji. Złociste dodatki najlepiej połączyć z czerwienią, która zagwarantuje iście bożonarodzeniowy klimat. Dla wielbicieli tekstyliów świetnie sprawdzą się poduszki ze złotymi lub srebrnymi nitkami, narzuty czy koce. Warto również ustawić na stoliku efektowny wazon, w którym możemy umieścić gałązki świerka.

Niezbędnik świąteczny - lampki i choinka

Niezbędnik świąteczny - lampki i choinkaNiezbędnik świąteczny - lampki i choinka Fot. Homebook Fot. Homebook

Najważniejszym dodatkiem w świątecznej oprawie jest oczywiście choinka, pełna bombek, zawieszek i migoczących wszystkimi kolorami tęczy lampek. Dzięki takim dekoracjom świąteczny czas staje się naprawdę wyjątkowy. Pośród dekoracji choinkowych bezkonkurencyjnie króluje biel, złoto, srebro oraz czerwień. Na ładnym drzewku pięknie będą się prezentowały zarówno bombki kupione w sklepie, jak i ozdoby wykonane samodzielnie lub z suszonych owoców.

Doskonałym pomysłem będzie przyozdobienie okna lampkami choinkowymi. Światełka zawieszone na karniszu dadzą niesamowity efekt i nadadzą romantyczności przy zgaszonym świetle. Możemy wybrać standardowe lampki diodowe lub bardzo modne w ostatnim czasie cotton balls.

Przez żołądek do serca domowników

Przez żołądek do sercaPrzez żołądek do serca Fot. Homebook Fot. Homebook

Każde święta skupione są wokół uroczyście nakrytego stołu w rodzinnym gronie. Oprócz tradycyjnych potraw warto zadbać o dekoracje. Wspaniale będzie zasiąść do stołu, na którym leży elegancki obrus, a pod nim nie powinno zabraknąć choć małej, symbolicznej garstki sianka. Jako ozdoby można wykorzystać gałązki choinki lub delikatny łańcuch z koralików. Świąteczną oprawę z całą pewnością najlepiej podkreślą świece oraz bombki choinkowe. Bardzo modne stało się kupowanie ręcznie malowanych bombek i zawieszanie ich na specjalnych, dekoracyjnych stojakach.

W każdym domu znajduje się zastawa przeznaczona na specjalne okazje. Porcelana, pięknie dekorowane szkło, z którego nie korzystamy na co dzień, a sprawdzi się idealnie podczas rodzinnych świąt i podkreśli podniosłą atmosferę. Aranżację podkreślą serwetki przewiązane kokardkami.

Jednak święta to nie tylko przesiadywanie za stołem. Do przygotowania wypieków potrzebne są odpowiednie akcesoria. Powinniśmy zaopatrzyć się w foremki na pierniczki oraz przyrząd do stworzenia na nich odpowiedniej do okazji dekoracji.

Poniżej przedstawiamy akcesoria oraz dodatki, które wspaniale wprowadzą ducha świąt w każdym domu!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.