Oświetlenie świąteczne domu - jak oświetlić mieszkanie na święta?

Odpowiednie oświetlenie świąteczne domu to świetny sposób na stworzenie wyjątkowej atmosfery i klimatu Bożego Narodzenia. Mimo że pierwsze świąteczne oświetlenia zdobiły domy już w XVII wieku, rozwój techniki przyczynił się do dużej popularności wszelkich ozdób i dekoracji świątecznych. Obecnie każdy z nas może puścić wodze fantazji i stworzyć wymarzone oświetlenie świąteczne domu. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla was najciekawsze propozycje na świąteczne oświetlenie domu, które pomogą nam stworzyć nastrój i klimat świąt.

Pomysł na świąteczne oświetlenie domu

fot. Homebook

Od lat najpopularniejszym sposobem na oświetlenie świąteczne domu są światełka wieszane na

choince

. Mylą się jednak ci, którzy sądzą, że są one współczesnym wynalazkiem. Pierwsze elektryczne

oświetlenie choinki

zostało stworzone w latach osiemdziesiątych XIX przez słynnego wynalazcę Thomasa Alvę Edisona. Dzisiaj prócz świątecznych drzewek oświetlamy także nasze stoły, schody czy okna. Jeśli szukacie pomysłu na świąteczne oświetlenie domu, warto pomyśleć o tradycyjnych świeczkach i

lampionach

, które można postawić na

stole

, komodzie czy parapecie. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku oświetlenia potrzebny jest umiar i smak. W przeciwnym razie osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego i zamiast cieszyć się świątecznym klimatem, będziemy przytłoczeni nadmiarem światła.

Oświetlenie domu świąteczne - nasze propozycje

fot. Homebook

Dawniej oświetlenie świąteczne domu cieszyło się zainteresowaniem głównie w USA. Moda na oświetlanie domów w okresie świąt Bożego Narodzenia dotarła do nas stosunkowo niedawno, jednak w szybkim tempie również w polskich domach zaczęły pojawiać się najróżniejsze dekoracje świąteczne . Dużym powodzeniem cieszą się światełka typu LED , które z powodzeniem można włożyć do szklanych naczyń, uzyskując w ten sposób efektowne lampy. Ciekawym pomysłem na świąteczne oświetlenie domu są także lampiony , które dodają klimatu i tworzą wyjątkową atmosferę w mieszkaniu. W połączeniu z tradycyjnym lampami świąteczne lampki nie tylko prezentują się wyjątkowo okazale, ale także wprowadzają do domu przytulny nastrój.

Oświetlenie świąteczne domu - jakie światełka bożonarodzeniowe wybrać?

fot. Homebook

To jednak nie wszystkie pomysły na świąteczne oświetlenie domu. Nie bez powodu w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się papierowe lampiony. Nie dość, że wprowadzają romantyczny klimat, to są jeszcze wyjątkowo oryginalnym pomysłem na oświetlenie domu na Święta. Choć nie wszyscy doceniają urok lamp, nie sposób zaprzeczyć, że są nieodzownym elementem wyposażenia każdego mieszkania.

Mylą się jednak ci, którzy sądzą, że tradycyjne świece i świeczniki odeszły do lamusa. Wręcz przeciwnie, trudno wyobrazić sobie święta bez klasycznych świec. Zwłaszcza, że to właśnie one budują nastrój i wprowadzają przytulną atmosferę. Można także pójść krok dalej i zdecydować się na modele zapachowe, dzięki czemu w domu poczujemy zapach pieczonych jabłek, cynamonu czy pierników .

Świąteczne oświetlenie domu na zewnątrz

Pomysły na oświetlenie świąteczne domu nie dotyczą jedynie wnętrz, ale także podwórka. Z roku na rok coraz więcej osób dekoruje swoje ogrody na święta, korzystając z rozwoju technologii LED . Kolorowe diody idealnie sprawdzą się jako świąteczne oświetlenie domu na zewnątrz - są trwałe, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Ich dodatkowym plusem jest także szeroki wybór kolorów, dzięki czemu możemy udekorować swój ogród w dowolnych barwach. Dodatkowo, prócz tradycyjnych lampek wieszanych na ogrodowych iglakach, można udekorować swoje podwórko za pomocą całych systemów iluminacji, które wykonane zostały w technologii LED. Zalicza się do nich m.in. kurtyny świetlne oraz sople.

Dużą popularnością cieszą się także podświetlane, świąteczne ozdoby do ogrodu, takie jak renifery, choinki czy gwiazdy. Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie i jesteśmy gotowi przeznaczyć na świąteczne oświetlenie domu na zewnątrz większą gotówkę, można skorzystać z usług firmy zajmującej się dekoracjami świetlnymi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.