Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie!

Martyna Trębacz
23.12.2016 14:00
O tym, jak ważne są dla nas Święta Bożego Narodzenia nie trzeba nikogo przekonywać. Nawet Ci o mniej tradycyjnej naturze ulegają magii świąt i poddają się wyjątkowej atmosferze tych dni. Nakrywanie do wigilijnego stołu, pieczenie ciasteczek czy ubieranie choinki to niezapomniane wspomnienia z dzieciństwa. I choć w dorosłym życiu świąteczny czas przeżywamy już w nieco bardziej symboliczny sposób, nadal warto kultywować stare zwyczaje i nie zapominać, jak ważną rolę w budowaniu atmosfery świąt pełnią dodatki. Dzięki nim, możemy przenieść się do czasów dzieciństwa i na nowo odnaleźć w sobie dawny zachwyt na widok palących się lampek lub kolorowych ozdób.

Ozdoby świąteczne - co wybrać?

Ozdoby świąteczne to nieodzowny element Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki drobnym dekoracjom, jeszcze bardziej odczujemy magię świąt i udzieli nam się radosna, wyjątkowa atmosfera. Dużym powodzeniem cieszą się świąteczne stroiki, które wspaniale zdobią nasze mieszkania, przypominając o zbliżających się świętach. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, jednak z powodzeniem można wykonać świąteczny stroik własnoręcznie. Dodatkowo, jest to świetny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi i możliwość rozwinięcia swoich zdolności manualnych! Stroik świetnie sprawdzi się jako dekoracja stołu, jak i wspaniale ozdobi okna czy parapety. Jakie jeszcze dodatki świąteczne ozdobią Twoje mieszkanie?

Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie!Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie! fot. Homebook fot. Homebook

Jakie dodatki świąteczne warto mieć w swoim domu?

Święta kojarzą się nam wszystkim z suto zastawionym stołem i niezliczoną ilością smakołyków, na które czekamy przez cały rok. Dlatego też tak dużym powodzeniem cieszą się świąteczne dodatki, które prócz walorów estetycznych, są także... jadalne! Szczególnym zainteresowaniem w okresie świątecznym cieszą się ozdoby wykonane z piernikowego ciasta. Trudno się dziwić - do ich przygotowanie potrzebna jest tylko mąka, cukier, miód, jajka, masło oraz kakao i przyprawa korzenna! Zapach piernika nieodzownie kojarzy się nam wszystkim ze świętami, dlatego trudno o lepsze świąteczne dekoracje do domu! Coraz popularniejsze są także dekoracje rzeźbione z gliny. Kto z nas nie chciałby przystroić swojego mieszkania glinianą choinką? Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, aby samemu lepić z gliny świąteczne figurki, można znaleźć inny sposób na przystrojenie mieszkania w czasie świąt. Idealnym rozwiązaniem jest przyozdobienie domu fragmentami gałęzi drzewa! Gałązki można pomalować sprejem i powiesić w dowolnym miejscu!

Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie!Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie! fot. Homebook fot. Homebook

Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie!

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne to niewątpliwie wspaniały pomysł na przyozdobienie domu w wyjątkowy sposób. Jeśli jednak brakuje wam czasu na przygotowywanie ozdób, warto kupić gotowe produkty, które również wprowadzą wyjątkowy nastrój i ocieplą nasze wnętrza. Wspaniałym świątecznym dodatkiem do mieszkania są poduszki, koce, narzuty, dywany czy świeczniki. Dzięki tym elementom mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru i zapanuje w nim świąteczny, rodzinny nastrój! Idealnym rozwiązaniem są także światełka ozdobne, lampiony oraz lampy. Im więcej światła - tym nasze mieszkanie będzie bardziej przytulne i klimatyczne, a świąteczny czas upłynie w magicznej atmosferze!

Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie!Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie! fot. Homebook fot. Homebook

Szukasz więcej inspiracji na dodatki i dekoracje świąteczne do domu? Poniżej prezentujemy 12 produktów, które idealnie ozdobią Twoje wnętrza na czas świąt! Nie czekaj, zainspiruj się!

Zobacz wideo
Więcej o: