Sala kinowa w Twoim domu - jak ją zaaranżować?

Moda na kino trwa nieprzerwanie od wielu, wielu lat i ciągle zdobywa nowych entuzjastów. Oglądanie kinowych nowości, powroty do ulubionych klasyków i komedii to bardzo popularna forma rozrywki we współczesnym świecie. Jak stworzyć salę kinową we własnym domu? To możliwe!

Wraz ze wzrostem popularności na chodzenie do kina, projektanci wnętrz zdecydowali się na potrzeby klientów umieszczać domowe sale kinowe w aranżacjach wnętrz. Należy oczywiście zadbać o odpowiednie umeblowanie i sprzęt!

Kino w domu - same zalety!

Fot. Igor Dziedzicki

Sala kinowa w zaciszu własnego domu pozwoli na odizolowanie się od świata zewnętrznego i stworzy miejsce idealne do relaksu. Domowe kino może być dużo lepsze, pod względem jakości dźwięku, obrazu oraz warunków oglądania niż niejedno profesjonalne.

Bezkonkurencyjną zaletą własnej sali kinowej jest możliwość zorganizowania seansu niezależnie od pory dnia czy nocy. Dodatkowo, w czasach, gdy za pośrednictwem różnych nadawców mamy możliwość swobodnego wykupowania dostępów do filmów starszych oraz nowości w dowolnym momencie, nie mamy z góry narzuconego repertuaru. Z pewnością dużo łatwiej będzie zebrać całą rodzinę, aby wspólnie obejrzeć wesołą komedię w domu, niż starać się zorganizować wyjście na miasto i dostosowywać godzinę seansu do harmonogramu dnia każdej osoby.

Sprzęt kinowy

Sprzęt kinowySprzęt kinowy Fot. Homebook Fot. Homebook

Kino w domu to prawdziwy raj na ziemi! Jednak, aby go stworzyć trzeba przeznaczyć odpowiednią sumę pieniędzy, by mieć sprzęt naprawdę dobrej jakości i uporać się z mnóstwem kabli pałętających się po podłodze.

Sprzęt od dobrego producenta, odpowiednie ustawienie i wyciszenie pomieszczenia sprawią, że dźwięk w domowym kinie będzie rewelacyjny. Cała magia kina tkwi w dźwięku! To właśnie dzięki niemu mamy okazję lepiej poczuć emocje i wczuć w historię bohaterów. Dobry sprzęt sprawi, że nie będziemy chcieli chodzić do multipleksów!

Ważnym aspektem jest wybór telewizora. Najlepiej zdecydować się na telewizor z zakrzywionym ekranem, co zagwarantuje realny i rzeczywisty obraz, zadba również o zapewnienie idealnej głębi. Ekran powinniśmy ustawić na środku pomieszczenia, tak by z każdej strony, niezależnie do miejsca siedzenia widok był porównywanie dobry.

Wygodny fotel kinowy i kanapa

Wygodny fotel kinowy i kanapaWygodny fotel kinowy i kanapa Fot. Homebook Fot. Homebook

Podstawą w każdym kinie są wygodne siedziska! Duży fotel czy obszerna kanapa? A może warto w domowym kinie ustawić jedno i drugie, aby każdy z domowników mógł wygodnie obejrzeć film.

Wybierając kanapę warto wybrać taką, której kolor będzie kontrastował z barwą ścian, dzięki czemu pomieszczenie optycznie wyda się większe. Kanapa powinna być również z wygodnym oparciem, by nie rozbolały nas plecy po długim seansie. Warto dokupić do sofy duże, miękkie poduszki.

Fotel również jest bardzo ważną kwestią. Warto wybrać stabilny i solidnie wykonany. Sklepy oferują również fotele z podnóżkami, by móc wygodnie się wylegiwać lub fotele rozkładane, które możemy swobodnie dostosować do przyjętej przez siebie pozycji.

Zobacz wideo
Więcej o: