Aranżacja wnętrz - co będzie modne w 2017 roku?

Każdy rok przynosi zmiany, również w kwestii aranżacji wnętrz. Jednak tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na całkowitą zmianę wystroju mieszkania, dostosowaną do nadchodzących trendów. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nieco odświeżyć swoich wnętrz i wprowadzić nieco nowych akcentów. Wystarczy kilka dodatków, aby nasze mieszkanie nabrało wyjątkowego charakteru. Jesteś ciekawy co będzie modne w nadchodzących roku, a które trendy odejdą do lamusa?

Aranżacja wnętrz - co będzie modne w 2017 roku?

Nadejście nowego roku oznacza zmianę obowiązujących trendów i wprowadzenie nowych rozwiązań  aranżacyjnych w naszych domach. Nie oznacza to oczywiście radykalne zmiany w wystroju mieszkań, wystarczy, że wzbogacimy nasze wnętrza o nowe dodatki, kolory czy zmienimy jeden mebel, a mieszkanie nabierze charakteru i nowego stylu. Nadchodzący rok upłynie pod hasłem: powrót do natury. Modne będzie więc wszystko naturalne, a więc ekologiczne. W naszych salonach królować będzie zieleń, a wnętrza zdobić wszechobecna roślinność. Perfekcja ustąpi miejsca naturalnym i niedoskonałym rozwiązaniom, które ocieplą nasze wnętrza i wprowadzą przytulną, domową atmosferę. W 2017 roku dominować będą beże, szarości, biele i brązy. Idealnie sprawdzą się dodatki wykonane z drewna, wikliny, kamienia, wełny, skóry oraz kamienia. Dzięki elementom wykonanym z tych materiałów, nasze wnętrza będą przytulne i niezwykle klimatyczne!

Aranżacja wnętrz - co będzie modne w 2017 roku?Aranżacja wnętrz - co będzie modne w 2017 roku? fot. Homebook fot. Homebook

Trendy w aranżacji mieszkań na 2017 rok

W nadchodzącym roku dominować będzie spokojna kolorystyka i naturalne materiały. Najmodniejszym odcieniem będzie butelkowa soczysta zieleń oraz motywy roślinne. Ważne będzie także dopasowanie wnętrz do indywidualnych potrzeb, trybu życia charakteru. Zgodnie z zasadą "pokaż mi swój dom, a powiem Ci kim jesteś". Rok 2017 będzie przypominał nam, że nasze mieszkanie ma być przede wszystkim naszą oazą, miejscem do którego chętnie wrócimy po trudach dnia i zrelaksujemy się, zbierając siły na następny dzień. Z tego powodu w przyszłym roku odejdziemy od surowych, minimalistycznych wnętrz na rzecz ciepłych, przytulnych aranżacji, jakie odnajdziemy m.in. w stylu rustykalnym. Nowoczesne aranżacje ustąpią miejsca klimatycznym, swojskim wnętrzom, gdzie niczym w wiejskiej chacie będziemy czuć się przytulnie i bezpiecznie. Świetnie sprawdzą się więc drewniane stołki, miękkie sofy i fotele oraz wiklinowe meble. W nadchodzącym sezonie odejdziemy od jasnych, perfekcyjnie zadbanych wnętrz, na rzecz wszystkiego co przywodzi na myśl naturę i powrót do korzeni.

Aranżacja wnętrz - co będzie modne w 2017 roku?Aranżacja wnętrz - co będzie modne w 2017 roku? fot. Homebook fot. Homebook

Jakie meble będą modne w 2017 roku?

Modny od wielu sezonów styl skandynawski w nadchodzącym roku straci na popularności. Mimo, że jest on także blisko związany z naturą, nie będzie tak modny, jak w tym roku. Jego miejsce zajmą rattanowe dodatki połączone z drewnem i metalem. W 2017 roku w aranżacji mieszkań idealnie sprawdzą się bujane fotele, krzesła, sofy, stoły czy ławy. Także w kuchni czeka nas mała rewolucja - tradycyjne górne szafki kuchenne, coraz częściej będą zastępowane otwartymi półkami. Rozwiązanie to nie jest co prawda zbyt praktyczne, ale nie można odmówić takiej aranżacji lekkości i wyjątkowego charakteru! Ciekawą zmianą, która czeka nas w przyszłym sezonie jest pojawienie się w naszych domach mosiądzu, który powoli będzie wypierał stal. Chłodne dodatki w kolorze srebra ustąpią miejsca ciepłym odcieniom złota i miedzi. Jeśli więc chcemy być na bieżąco z aktualnymi trendami i chętnie odświeżymy nasze mieszkanie w nadchodzącym roku, wystarczy nieco ocieplić wnętrza, wybierając dodatki inspirowane naturą. W końcu mieszkanie ma być naszym azylem, dlatego warto zadbać o odpowiednią atmosferę i wyjątkowy, domowy klimat!

Aranżacja wnętrz - co będzie modne w 2017 roku?Aranżacja wnętrz - co będzie modne w 2017 roku? fot. Homebook fot. Homebook

Chcesz odświeżyć swoje mieszkanie na nadchodzący rok? Marzą Ci się modne dodatki do mieszkania inspirowane naturą? Poniżej przedstawiamy propozycje mebli i dodatków do mieszkania, które będą modne w przyszłym sezonie!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.