Meble ze skóry - dlaczego warto je mieć?

Salon w każdym domu powinien prezentować się stylowo i elegancko. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku meble ze skóry! Dlaczego warto je mieć? Jak wybrać odpowiednie meble wypoczynkowe i dlaczego skórzane są lepsze niż te z tapicerką z tkaniny? Odpowiadamy!

Moda na meble ze skóry w salonie

Salon to przede wszystkim miejsce do wypoczynku, dlatego warto urządzić go komfortowo i funkcjonalnie. Wybierając meble do salonu, każdemu z nas zależy na tym, aby kanapa była miękka, wygodna i sprężysta i aby obicia, z jakimi pokryte są meble, były proste do utrzymania w czystości oraz aby pasowały do całej aranżacji salonu.

Fotel skórzanyFotel skórzany Fot. Homebook, materiały partnera Fot. Homebook, materiały partnera

Hitem ostatnich lat stały się meble obite skórą. Sprawią one, że każdy salon będzie prezentował się niezwykle elegancko i ponadczasowo. Żadne inne obicie nie nada pomieszczeniu tyle klasy. Warto również podkreślić fakt, że każdy mebel ze skóry - kanapa, fotel czy podnóżek - będą unikatowe. Ten naturalny materiał nosi sobie tylko właściwe, charakterystyczne ślady.

Powody, dla których warto kupić skórzane meble

Skórzany komplet wypoczynkowySkórzany komplet wypoczynkowy Fot. Homebook, materiały partnera Fot. Homebook, materiały partnera

Meble obite skórą są uniwersalne pod każdym względem - doskonale wpiszą się zarówno w styl klasyczny, nowoczesny, jak i glamour. Materiału sprawia, że są one bardzo wytrzymałe i posłużą nam z pewnością wiele lat. Ponieważ skóra naturalna świetnie przepuszcza powietrze, będą idealne dla alergików. Meble takie nie pochłaniają zapachu dymu z papierosów oraz kurzu, co pozwala zachować je w czystości.

Sofa czy kanapa ze skóry zawsze prezentuje się pięknie i idealnie. Nie potrzeba zbytecznych pokrowców, poduszek czy kolorowych narzut. Większość z nas na pewno spotkała się z mitem, że skóra jest zimna. Otóż nie! Naturalna skóra dostosowuje swoją temperaturę do pomieszczenia, w którym mebel stoi.

Pielęgnacja mebli ze skóry

Meble ze skóry naturalnej są łatwe w pielęgnacji. Można z nich usunąć praktycznie większość zabrudzeń, ponieważ plamy nie wnikają tak szybko w głąb skóry, jak w meble tapicerowane.

Podczas cotygodniowych porządków powinniśmy odkurzać skórzane meble miękką ściereczką oraz na bieżąco usuwać plamy. Warto kupić specjalne preparaty do pielęgnacji skóry naturalnej i raz na pół roku poddawać meble zabiegom pielęgnacyjnym. Preparaty pozwolą zaimpregnować i odpowiednio zabezpieczyć powierzchnie mebli. Istotne jest, aby pierwszy zabieg konserwujący wykonać od razu po zakupie mebli!

Fotel z podnóżkiemFotel z podnóżkiem Fot. Homebook, materiały partnera Fot. Homebook, materiały partnera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.