Organizujesz imprezę w domu? Zobacz, o czym musisz pamiętać

Martyna Trębacz
02.01.2017 15:00
Przed nami okres karnawału, czekają nas więc huczne zabawy, domowe imprezy i tańce do białego rana. Wiele osób spędzi ten wyjątkowy czas w swoich domach, bawiąc się na tzw. "domówkach". Przygotowanie imprezy w domu nie jest jednak tak prostym zadaniem jak mogłoby się z pozoru wydawać. Jak przygotować się na karnawałowe szaleństwo? O czym należy pamiętać, aby nasza domówka była udana?

Impreza karnawałowa w domu - o czym musisz pamiętać?

Pierwszą kwestią, o której musimy pamiętać przygotowując imprezę w domu jest menu. Ważne jest, aby nasze potrawy były nie tylko smaczne, ale także dostosowane do naszych gości. Dlatego zamiast wspinać się na wyżyny swoich kulinarnych możliwości i odkrywać nowe smaki, lepiej przygotować proste i smaczne przekąski, które z pewnością zasmakują naszym gościom. Warto też podzielić się obowiązkami - niech każdy przygotuje potrawy, które uwielbiacie! Świetnym pomysłem będzie szwedzki stół - domówka to w końcu okazja do zabawy, nie warto więc przesiedzieć cały wieczór przy stole! Można także pomyśleć o różnych atrakcjach - z pewnością dobrym pomysłem będą gry i zabawy, które skutecznie urozmaicą czas i poprawią wszystkim humor. Uwielbiacie śpiewać znane przeboje? Zaproponuj swoim znajomym karaoke!

Organizujesz sylwestra w domu? Zobacz, o czym musisz pamiętaćOrganizujesz sylwestra w domu? Zobacz, o czym musisz pamiętać fot. Homebook fot. Homebook

Organizujesz imprezę w domu? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Organizując imprezę w domu należy także zadbać o bezpieczeństwo swojego mieszkania. Musimy liczyć się z ewentualnymi stratami i drobnymi zniszczeniami, dlatego dobrym pomysłem jest schowanie cennych i łatwo tłukących się przedmiotów. Warto także usunąć dywan, zwłaszcza jeśli w jasnym kolorze. Nie zapomnij także zadbać o odpowiedni wystrój wnętrz! W końcu nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrane ozdoby wpływają na atmosferę imprezy, dlatego warto pamiętać o przystrojeniu mieszkania lampionami, lampkami dekoracyjnymi, balonami czy konfetti. W końcu karnawał to wyjątkowy okres w roku!

Organizujesz sylwestra w domu? Zobacz, o czym musisz pamiętaćOrganizujesz sylwestra w domu? Zobacz, o czym musisz pamiętać fot. Homebook

fot. Homebook

Impreza w domu - o tym nie możesz zapomnieć

Jednym z najważniejszych akcentów domowej imprezy jest muzyka. Aby nasi goście mogli zatańczyć w rytm ulubionych przebojów należy wcześniej przygotować playlistę. Warto, aby w tym względzie skonsultować się z gośćmi, aby muzyka odpowiadała gustom wszystkich zaproszonych na nasze przyjęcie. Pamiętaj jednak, aby na liście przebojów znalazły się zarówno taneczne hity, jak i nieco spokojniejsze melodie! Kiedy więc zadbasz o wszystkie wspomniane atrakcje, pamiętaj by nie zapomnieć o... sobie! W końcu bycie gospodarzem wieczoru to duże wyzwanie i obowiązek, ale ważne jest także by było to również nasze święto! Zrób się więc na bóstwo i baw się w szampańskim humorze!

Organizujesz sylwestra w domu? Zobacz, o czym musisz pamiętaćOrganizujesz sylwestra w domu? Zobacz, o czym musisz pamiętać fot. Homebook fot. Homebook

Zastanawiasz się jakie dodatki i dekoracje wybrać na imprezę w domu? Podpowiadamy! Poniżej znajdziesz propozycję produktów, które z pewnością przydadzą Cię podczas każdej domówki!

Zobacz wideo
Więcej o: